„Dalida. Skazana na miłość”, „Dzień patriotów”, „Dusigrosz” i inne. Styczeń z hitami w CANAL+

„Dalida. Skazana na miłość”, „Dzień patriotów”, „Dusigrosz” i inne. Styczeń z hitami w CANAL+

Opublikowany

CANAL+ przygotował na styczeń solidną dawkę filmowych premier, wśród których każdy z widzów znajdzie coś dla siebie. W programie „Autopsja Jane Doe”, „Dusigrosz”, „Dalida. Skazana na miłość”, „mamy2mamy”, „Dzień patriotów” oraz „Lekarstwo na życie”. Na najmłodszych widzów czekać będzie natomiast porywająca animacja o spełnianiu marzeń: „Balerina”. Premiery od 5 stycznia w CANAL+.

Styczniową przygodę z wciągającymi premierami rozpocznie mrożąca krew w żyłach produkcja w reżyserii André Øvredala („Łowca trolli”). „Autopsja Jane Doe” otrzymała nominację do nagrody Saturna w kategorii Najlepszy horror.

Autopsja Jane Doe norweskiego reżysera André Øvredala jest bardzo zgrabnym filmem na pograniczu horroru i dramatu, który umiejętnie i prostymi środkami buduje napięcie grozy –  Michał Kaczoń, film.onet.pl

Na odludziu znaleziono ciało pięknej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że ofiara nie zmarła śmiercią naturalną. Dwaj patolodzy sądowi – ojciec i syn – muszą w ciągu jednej nocy ustalić przyczynę zgonu. Pracują metodycznie i spokojnie, odrzucając tropy, których nie da się wyjaśnić naukowo. Wkrótce jednak zmuszeni będą zweryfikować wszystkie swoje przekonania. Gdy zaczną pojmować sens prawdy, na której trop wpadli, będzie już za późno na odwrót. A nic z czym się dotąd zetknęli nie przygotowało ich na konfrontację z tak niepojętym koszmarem.
PREMIERA: CANAL+, piątek 5 stycznia godz. 22:10

Wszystkich widzów do łez rozbawi „Dusigrosz”. W roli tytułowego skąpca trzykrotnie nominowany do Cezara francuski komik Dany Boon („Przychodzi facet do lekarza”).

Największym atutem tej komedii jest najpopularniejszy obecnie francuski komik Dany Boon, który z łatwością odnalazł się w butach skąpiradły -  Łukasz Knap, film.wp.pl

Pod prysznic wchodzi ze stoperem, myje się wyłącznie w zimnej wodzie, telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada, a w domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Utalentowany skrzypek François Gautier (Dany Boon) od dziecka jest chorobliwie skąpy, lecz pewnego dnia jego świat staje na głowie. Do orkiestry dołącza młoda i piękna wiolonczelistka, którą oczaruje jego muzyczny talent. Na domiar złego znikąd pojawia się 16-letnia Laura (Noémie Schmidt), która twierdzi, że jest jego córką. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez lokatę bankową.
PREMIERA: CANAL+, sobota 6 stycznia godz. 21:00

Najmłodszych widzów i fanów kina familijnego zachwyci „Balerina”. Zaskakująca animacja, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.

Film świetnie się ogląda. Animowana forma, w której został nakręcony, przemawia do wyobraźni widzów w każdym wieku - Joanna Brych, polityka.pl

11-letnia Felicja od zawsze marzy o tym, by zostać baleriną. Razem z najlepszym przyjacielem ucieka z sierocińca, by spróbować swych sił w paryskiej szkole baletowej. Dzięki swej pasji, urokowi i talentowi trafia pod opiekuńcze skrzydła Madame Odetty, która otworzy przed Felicją magiczny świat tańca i muzyki. Jednak wielkie plany małej Felicji może pokrzyżować jej największa rywalka – podstępna Camille, której matka nie cofnie się przed niczym, by utorować córce drogę do kariery. Na szczęście Felicja zawsze może polegać na Wiktorze i Madame Odetcie, którzy nie pozwolą jej zwątpić w siebie i w swoje marzenia.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 7 stycznia godz. 17:45

Tuż przed 85. rocznicą urodzin wybitnej piosenkarki Dalidy, CANAL+ zaprasza na film biograficzny o jej życiu. „Dalida. Skazana na miłość” to zachwycająca opowieść o życiu pełnym wzlotów i upadków.

Życiorys Dalidy jest gotowym scenariuszem. Zawiera wszystko, co u widza wyciska łzy albo wywołuje ciarki na skórze - Maciej Kędziak, film.onet.pl

Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, jednak przeciwnie było w jej w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.
PREMIERA: CANAL+, sobota 13 stycznia godz. 21:00

„mamy2mamy” to zwariowana francuska komedia ze zdobywczynią Oscara® Juliette Binoche w roli głównej. Historia matki i córki, które w tym samym momencie zachodzą w ciążę.

Nieplanowany synchron i różnice charakterologiczne staną się motorem akcji tej lekkiej komedii - Anna Tatarska, cojestgrane24.wyborcza.pl

Dla Mado (Juliette Binoche) jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca przystojnych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej - 30-sto letniej Avril (Camille Cottin). To wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, a córka wychowuje i pilnuje matkę, lecz nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało - obie zachodzą w ciążę, jedna w bardziej, druga mniej planowaną. Szykuje się burza hormonów i armagedon rodzinnych animozji.
PREMIERA: CANAL+, niedziela 14 stycznia godz. 21:00

Dla widzów o mocnych nerwach CANAL+ przygotował oparty na prawdziwych wydarzeniach „Dzień patriotów” z Markiem Wahlbergem („Strzelec”) w roli głównej. W pozostałych rolach m.in.: Kevin Bacon („Rzeka tajemnic”), Michelle Monaghan („Detektyw”) oraz John Goodman („Big Lebowski”).

Twórca „Ocalonego” i „Deepwater Horizon” ponownie łączy siły z Markiem Wahlbergiem i opowiada o zamachu terrorystycznym w Bostonie z 2013 r. - Łukasz Adamski, wpolityce.pl

Kwiecień 2013 roku. Podczas słynnego Maratonu Bostońskiego dochodzi do tragicznego zamachu terrorystycznego. W tłumie kibiców eksplodują dwie bomby, są zabici i ranni. Sprawcom udaje się zbiec i jest więcej niż pewne, że wkrótce zaatakują ponownie. Służby specjalne i policja mobilizują wszystkie siły, przeczesują każdą ulicę, by dopaść terrorystów. Sierżant policji Tommy Saunders (Mark Wahlberg) prowadzi śledztwo z pomocą świadków i setek mundurowych. Do akcji włączają się również mieszkańcy miasta. Zamachowcy jednak pozostają nieuchwytni. Nie wiadomo ilu ich jest, do jakiej organizacji należą i jakimi siłami dysponują. Saunders jednak wie, że czas działa na korzyść terrorystów.
PREMIERA: CANAL+, sobota 20 stycznia godz. 21:00

Ostatnim styczniowym hitem będzie „Lekarstwo na życie”. Mrożąca krew w żyłach produkcja w reżyserii nagrodzonego Oscarem® Gore'a Verbinskiego, twórcy „Piratów z Karaibów” i „The Ring”.

„Lekarstwo na życie” może pochwalić się wspaniałą, wystawną oprawą, starannie skomponowanymi kadrami, specyficzną atmosferą oraz ambicjami wykraczającymi poza standardowy straszak – Krzysztof Walecki, film.org.pl

Ambitny młody pracownik wielkiej korporacji otrzymuje zadanie przywiezienia szefa z idyllicznego, ale i tajemniczego ośrodka odnowy biologicznej, położonego w malowniczych Alpach. SPA oferuje lekarstwo na wszelkie problemy i bolączki współczesnego świata, ale na miejscu okazuje się, że nic nie jest tym, czym mogłoby się wydawać. Bohater odkrywa mroczne sekrety i musi walczyć, by ocalić swoje życie i zdrowie psychiczne.
PREMIERA: CANAL+, sobota 27 stycznia godz. 21:00

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

A_CURE_FOR_WELLNESS_CFW-010.jpg

grafika | 6,94 MB

Pobierz
mamy2mamy_zdjecie_5.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
Balerina (1).jpg

grafika | 7,61 MB

Pobierz
AutopsjaJaneDoe (4).jpg

grafika | 491 KB

Pobierz
Dusigrosz (5).jpg

grafika | 3,34 MB

Pobierz
dalida_skazana_na_milosc_zdjecie_7.jpg

grafika | 1,66 MB

Pobierz
DzienPatriotow (4).jpg

grafika | 1,97 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Jak wysoka jest cena sukcesu i szczęścia? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w październiku w Ale kino+

temu

Wszystko, czego pragniemy w życiu ma swoją cenę. Doskonale rozumieją to filmowcy i w swych dziełach stawiają pytania o koszty, które ponosi człowiek, stąpając po drodze prowadzącej do osiągnięcia założonych celów. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” zaprezentowane zostaną filmy badające ludzką gospodarkę emocjonalną. Na antenie: nagrodzony Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes dramat „Ja, Daniel Blake” („I, Daniel Blake”), sentymentalna podróż do Czechosłowacji w filmie „Nauczycielka” („Ucitelka”), nominowana do Oscara® przewrotna tragikomedia „Toni Erdmann” („Toni Erdmann”) oraz poruszające studium gasnącego uczucia w obrazie „Inwestycja w małżeństwo” („L'économie du couple”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w czwartki od 4 do 25 października, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

temu

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.
Weekend z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w CANAL+

temu

Wrzesień to miesiąc polskiego kina - co roku najważniejsze osobistości filmowego świata zjeżdżają się nad malownicze morze, aby świętować tryumfy rodzimej kinematografii. Na zakończenie 43. edycji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni CANAL+ wyemituje wybrane produkcje wyróżnione w poprzednim roku. Na entuzjastów ambitnego, festiwalowego kina czeka weekend pełen filmowych uniesień.
Plan filmowy na zboczach ośmiotysięcznika w Karakorum – trwają zdjęcia do wyjątkowej koprodukcji CANAL+

temu

Jak się kręci film fabularny na wysokości 5600 m n.p.m.? Jednym z niewielu reżyserów znających odpowiedź na to pytanie jest Leszek Dawid, który w górach Karakorum realizował pierwszą część zdjęć do filmu pt. „Broad Peak”. Kolejny etap prac nad opowieścią o polskim himalaiście, Macieju Berbece, ruszył z początkiem września.