„Siedem minut po północy” i „Stylistka” w cyklu „Fantastyczne poniedziałki” w styczniu w CANAL+

„Siedem minut po północy” i „Stylistka” w cyklu „Fantastyczne poniedziałki” w styczniu w CANAL+

Opublikowany

W styczniu w poniedziałki na antenie CANAL+ po raz pierwszy w telewizji: „Siedem minut po północy”, czyli niesamowita historia niespotykanej przyjaźni, „Między nami kosmos” z nominowanym do Saturna Asa Butterfieldem w roli głównej, poruszający melodramat fantasy „Upadli”, mroczna „Stylistka” z Kristen Stewart oraz francuska komedia „Martwe wody”. Premiery w cyklu „Fantastyczne poniedziałki” w CANAL+ od poniedziałku 1 stycznia.

Fantastyczny cykl rozpocznie „Siedem minut po północy”. Za wciągającą opowieść o nietypowej przyjaźni odpowiedzialny jest J.A. Bayona, reżyser filmów takich jak „Niemożliwe” czy „Sierociniec”. Na ekranie m.in. nominowana do Oscara® Felicity Jones („Teoria wszystkiego”) oraz zdobywczyni Złotego Globu Sigourney Weaver („Obcy”).

Ta mądra, piękna i smutna opowieść da wam do myślenia, chwilami przestraszy, a na sam koniec zaleje łzami. – Przemysław Dobrzyński, Spider’s Web

Niewielu jest dorosłych, którzy mieliby tyle odwagi co 10-letni Conor (Lewis MacDougall). Chłopiec codziennie musi bronić się przed grupą starszych kolegów, którzy prześladują go w szkole. Prawdziwy dramat jednak rozgrywa się w domu chłopca – samotnie wychowująca go matka przegrywa walkę z chorobą, a lekarze rozkładają ręce. W tej sytuacji Conor zyskuje niezwykłego sprzymierzeńca – jest nim mroczna istota ze snów, która za pośrednictwem niezwykłych, magicznych opowieści wciąga go w świat, gdzie znaleźć można odpowiedzi na najtrudniejsze pytania.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 1 stycznia godz. 19:00

Niesamowitą historię kosmicznej miłości przedstawi widzom „Między nami kosmos”. Za scenariusz do produkcji odpowiedzialny jest Allan Loeb, twórca „21” czy „Ukryte piękno”. Na ekranie m.in: nominowany do Saturna Asa Butterfield („Osobliwy dom Pani Peregrine”) oraz wytypowany do Oscara® Gary Oldman („Szpieg”).

Gardner Elliot (Asa Butterfield) to niezwykle uzdolniony 16-latek, który urodził się i wychował w pierwszej ziemskiej bazie na Marsie. Szukając informacji o swoim ojcu, nawiązuje internetową znajomość z mieszkającą na Ziemi Tulsą (Britt Robertson). Chłopak postanawia wyruszyć na błękitną planetę. Niestety kilka dni po wylądowaniu naukowcy stwierdzają, że jego organizm źle znosi ziemską atmosferę, a każdy dzień spędzony tutaj jest zagrożeniem dla jego życia. Elliot postanawia jednak postawić wszystko na jedną kartę. Ucieka spod kurateli lekarzy i wraz z Tulsą wyrusza w podróż, która pozwoli mu zrozumieć skąd pochodzi, kim jest i gdzie jest jego miejsce we wszechświecie.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 8 stycznia godz. 21:00

Ekscytujące połączenie wciągającego thrillera z poruszającą historią miłosną. „Upadli” to adaptacja powieści Lauren Kate o tym samym tytule. Za reżyserię produkcji odpowiada nominowany do Oscara® Scott Hicks, twórca m.in kultowego „Blasku” oraz „Życia od kuchni”.

Oskarżona o spowodowanie tragicznego w skutkach pożaru nastoletnia Lucinda „Luce” Price (Addison Timlin) trafia do szkoły z internatem. Próbując otrząsnąć się z poczucia winy i odkryć prawdę o tym co się stało, wdaje się w niezwykłą znajomość z dwoma tajemniczymi młodymi mężczyznami. Wkrótce odkryje, że są oni upadłymi aniołami, którzy od lat rywalizują o jej miłość. Jeśli tak – kim w takim razie jest ona sama i gdzie jest jej miejsce na Ziemi?
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 15 stycznia godz. 21:00

Fanów historii wywołujących dreszcze zaintryguje „Stylistka” w reżyserii Oliviera Assayasa, który za swoją pracę został doceniony na MFF w Cannes .Na ekranie m.in.: Kristen Stewart („Przebudzeni”), Lars Eidinger („Hell”) oraz Anders Danielsen Lie („Oslo, 31 sierpnia”).

Olivier Assayas, krytyk filmowy, który został reżyserem, w najnowszym filmie wraca do ulubionych tematów. Opowiada o współczesnym kryzysie tożsamości, krytykuje obsesję na punkcie mody i celebrytów, obnaża powierzchowność międzyludzkich relacji – Ewa Szponar, film.onet.pl

Maureen (Kristen Stewart) mieszka w Paryżu i zarabia na życie jako asystentka oraz stylistka znanej celebrytki. Dziewczyna skrywa jednak mroczną tajemnicę - jest medium. Nocami, w posiadłości położonej na uboczu, próbuje się skontaktować ze zmarłym przed trzema miesiącami bratem bliźniakiem. Maureen dzieliła z nim nie tylko zdolność komunikacji z duchami, ale także genetyczną dysfunkcję serca. Pewnego dnia, ktoś nieznajomy zaczyna wysyłać bohaterce niepokojące wiadomości i wciąga ją w perwersyjną grę.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 22 stycznia godz. 21:00

W ostatni fantastyczny poniedziałek swoją premierę będzie miała ekscentryczna francuska komedia. „Martwe wody” to doceniona w Cannes produkcja Brunona Dumonta („Mały Quinquin”). W rolach głównych: zdobywczyni Oscara® Juliette Binoche („Czekolada”), Fabrice Luchini („Subtelność”) oraz Valeria Bruni Tedeschi („Zwariować ze szczęścia”).

Martwe wody to film do podziwiania, estetycznie imponujący, w planie intelektualnym niebywale konsekwentny – Tadeusz Sobolewski, gazeta.pl

1910 rok, Flandria na północy Francji. W okazałej willi żyje arystokratyczna rodzina Van Peteghemów. Tuż obok w skromnych chatach mieszkają rybacy, których głównym zajęciem jest przenoszenie na swoich barkach lepiej urodzonych ludzi. Nagle, dochodzi do serii niewyjaśnionych zdarzeń. Z miejscowych plaż w biały dzień zaczynają znikać ludzie. W okolicy pojawia się detektyw z asystentem, by rozwikłać tajemniczą sprawę. Tymczasem między młodą arystokratką i wiejskim chłopakiem rodzi się coś na kształt miłości.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 29 stycznia godz. 21:00

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

MartweWody (1).JPG

grafika | 10,5 MB

Pobierz
MiedzyNamiKosmos (5).jpg

grafika | 4,39 MB

Pobierz
Upadli (5).jpg

grafika | 5,55 MB

Pobierz
SiedemMinutPoPolnocy (11).JPG

grafika | 1,3 MB

Pobierz
Stylistka (4).jpg

grafika | 8,18 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Jak wysoka jest cena sukcesu i szczęścia? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w październiku w Ale kino+

temu

Wszystko, czego pragniemy w życiu ma swoją cenę. Doskonale rozumieją to filmowcy i w swych dziełach stawiają pytania o koszty, które ponosi człowiek, stąpając po drodze prowadzącej do osiągnięcia założonych celów. W październiku w cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” zaprezentowane zostaną filmy badające ludzką gospodarkę emocjonalną. Na antenie: nagrodzony Złotą Palmą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes dramat „Ja, Daniel Blake” („I, Daniel Blake”), sentymentalna podróż do Czechosłowacji w filmie „Nauczycielka” („Ucitelka”), nominowana do Oscara® przewrotna tragikomedia „Toni Erdmann” („Toni Erdmann”) oraz poruszające studium gasnącego uczucia w obrazie „Inwestycja w małżeństwo” („L'économie du couple”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Ekonomia” w czwartki od 4 do 25 października, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
„Papież, to jest firma!” – sekrety jednego z najpotężniejszych ludzi na ziemi już w październiku w CANAL+

temu

Ojciec Święty – katolikom wydaje się bliski i dobrze znany. Za pośrednictwem kilku kliknięć można dowiedzieć się, co jada na śniadanie, a mimo to od niemal dwóch tysięcy lat Watykan pieczołowicie strzeże tajemnic papieży. Większość informacji na ich temat nigdy nie ujrzała światła dziennego. Najnowsza seria dokumentalna „Papież. Najpotężniejsze narzędzie Kościoła” („Pope: The Most Powerful Man In History”) dociera do tajnych dotychczas źródeł i przybliża widzom najważniejsze okresy w historii papiestwa. Premierowe odcinki już od 1 października tylko w CANAL+.
Weekend z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w CANAL+

temu

Wrzesień to miesiąc polskiego kina - co roku najważniejsze osobistości filmowego świata zjeżdżają się nad malownicze morze, aby świętować tryumfy rodzimej kinematografii. Na zakończenie 43. edycji Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni CANAL+ wyemituje wybrane produkcje wyróżnione w poprzednim roku. Na entuzjastów ambitnego, festiwalowego kina czeka weekend pełen filmowych uniesień.
Plan filmowy na zboczach ośmiotysięcznika w Karakorum – trwają zdjęcia do wyjątkowej koprodukcji CANAL+

temu

Jak się kręci film fabularny na wysokości 5600 m n.p.m.? Jednym z niewielu reżyserów znających odpowiedź na to pytanie jest Leszek Dawid, który w górach Karakorum realizował pierwszą część zdjęć do filmu pt. „Broad Peak”. Kolejny etap prac nad opowieścią o polskim himalaiście, Macieju Berbece, ruszył z początkiem września.