Święta z premierami w CANAL+

Święta z premierami w CANAL+

Opublikowany

Święta w CANAL+ miną pod znakiem kinowych superprodukcji, głośnych premier i historycznej walki pomiędzy miłością a władzą. W programie m.in.: poruszający melodramat „Światło między oceanami”, ekranizacja serii niezwykle popularnych gier komputerowych „Assassin’s Creed”, koprodukcja Canal+ „Po prostu przyjaźń”, kinowy hit „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz zrealizowany z rozmachem miniserial historyczny „Maksymilian i Maria. Między władzą a miłością”.

W grudniu CANAL+ zaprosi swoich widzów na świąteczne cykle filmowe. Wigilijną noc wypełni „Wieczór z Michaelem Fassbenderem”, który zacznie się od wzruszającej opowieści o potrzebie bycia szczęśliwym, czyli filmu „Światło między oceanami”​. ​​​Za produkcję odpowiada autor kultowych już obrazów „Blue Valentine” i „Drugie oblicze”, Derek Cianfrance.

„Światło między oceanami” jest mądrym filmem. Poruszającym, świetnie zagranym, przepięknie sfotografowanym i solidnie wyreżyserowanym. – Łukasz Adamski, wpolityce.pl

Adaptacja powieści M.L. Stedman. Bohater wojenny Tom Sherbourne (Michael Fassbender) przyjmuje posadę latarnika na bezludnej wyspie u wybrzeży Australii. Wkrótce przybywa do niego ukochana żona Isabel (Alicia Vikander). Zakochani żyją szczęśliwie, jednak ich największym niespełnionym pragnieniem jest dziecko. Miesiące bezowocnych starań, dwa poronienia i pogłębiające się uczucie oddalenia zaczyna wpędzać Isabel w depresję. I wtedy zdarza się cud: do wybrzeży wyspy dobija mała łódź, na pokładzie której Tom znajduje żywe niemowlę. Para postanawia przyjąć dziecko i wychować jako własne. Niestety wkrótce okazuje się, że w okolicy zrozpaczona matka poszukuje zaginionego maleńkiego dziecka.
PREMIERA: CANAL+, 24 grudnia godz. 20:00

Na wszystkich fanów ekranizacji gier komputerowych czekać będzie „Assassin’s Creed”. Na ekranie, oprócz Michaela Fassbendera, plejada gwiazd m.in.: zdobywcy Oscarów® Marion Cotillard  („Niczego nie żałuję - Edith Piaf”) i  Jeremy Irons („Druga prawda”).

Realizacyjnie nie ma się w „Assassin's” do czego przyczepić. Niektóre scenografie zaprojektowane są naprawdę imponująco. – Karolina Pasternak, newsweek.pl

Dzięki rewolucyjnej technice, która zapewnia dostęp do zapisanych w genach wspomnień, Callum Lynch (Michael Fassbender) może przeżywać przygody swego przodka – Aguilara z Hiszpanii okresu wielkiej inkwizycji. Odkrywa przy tym, że jest potomkiem tajnego stowarzyszenia Asasynów. Zdobywa niezwykłą wiedzę i umiejętności, które pozwalają mu stawić czoło okrutnej i potężnej organizacji Templariuszy we współczesnym świecie.
PREMIERA: CANAL+, 24 grudnia godz. 22:10

Boże Narodzenie minie pod znakiem polskich produkcji. Po raz pierwszy w telewizji pojawi się koprodukcja CANAL+ „Po prostu przyjaźń”. Komedia autorów „Listów do M” to wielowątkowa, wzruszająca opowieść o przyjaźni wystawionej na niejedną próbę. Na ekranie gwiazdy polskiego kina m.in.: Magdalena Różczka („Rozmowy nocą”) i Maciej Zakościelny („Tylko mnie kochaj”).

Alina (Sonia Bohosiewicz) i Marian (Marcin Perchuć) wygrywają do spółki wielkie pieniądze. Ivanka (Magdalena Różczka) postanawia mieć dziecko i pomóc ma jej w tym serdeczny przyjaciel (Bartłomiej Topa). Filip (Kamil Kula) zaryzykuje karierę dla kaprysu zwariowanej kolekcjonerki guzików (Aleksandra Domańska), a stateczny profesor (Krzysztof Stelmaszyk) będzie musiał zdecydować, czy dla przyjaciela (Przemysław Bluszcz) warto złamać zasady. Tymczasem zgrana paczka znajomych (Agnieszka Więdłocha, Aleksandra Domańska, Maciej Zakościelny, Piotr Stramowski, Marcin Perchuć) wyrusza w góry, gdzie odkryje tajemnicę, która na zawsze zmieni ich życie.
PREMIERA: CANAL+, 25 grudnia godz. 21:00

O rewolucji seksualnej w czasach PRL-u opowie kinowy hit „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Na ekranie m.in.: Magdalena Boczarska („Różyczka”), Piotr Adamczyk („Jestem mordercą”) oraz Borys Szyc („Symetria”).

Ten film nie tylko warto, ale nawet trzeba zobaczyć. – Marcin Radomski, film.onet.pl

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.
PREMIERA: CANAL+, 25 grudnia godz. 23:10

Drugi dzień świąt to oparte na faktach historie w cyklu „Miłość i pasja”. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć dzieło Jeffa Nicholsa („Midnight Special”) – „Loving”. Film walczył o Złotą Palmę na MFF w Cannes, a odgrywająca główną rolę Ruth Negga otrzymała za swoją kreację nominację do Oscara oraz Złotego Globu. W filmie partneruje jej Joel Edgerton („Wojownik”, „Wróg numer jeden”).

Ze swoją klasyczną strukturą i wzruszającą historią nie zaskakuje, nie szokuje – za to bezbłędnie wzrusza. - Anna Tatarska, film.onet.pl

Państwo Loving posunęli się za daleko. Władze rasistowskiej Wirginii lat 50. patrzyły na ich międzyrasowy związek przez palce, dopóki Mildred (Ruth Negga) i Richard (Joel Edgerton) nie pojechali do Waszyngtonu, by wziąć ślub. Wyrok okazał się bezlitosny: jeśli bohaterowie nie chcą spędzić kolejnych pięciu lat za kratami, muszą na ćwierć wieku opuścić stan. Przypadek rasowej nagonki jakich wiele zamienia się w ogólnokrajową aferę, a w konsekwencji – w precedensową sądową batalię.
PREMIERA: CANAL+, 26 grudnia godz. 20:00

Historie kobiet, które zmieniły losy świata przedstawi film „Ukryte działania”. Produkcja reżysera „Mów mi Vincent” zdobyła 3 nominacje do Oscara® oraz 2 nominacje do Złotego Globu. W rolach głównych: Taraji P. Henson („Ciekawy przypadek Benjamina Buttona”), Octavia Spencer („Służące”) oraz Janelle Monáe („Moonlight”).

„Ukryte działania” Theodore'a Melfiego, o Afroamerykankach pracujących w latach 60. w NASA, to kino propagandowe wysokich lotów: inteligentne, dowcipne, kiedy trzeba sentymentalne. - Jacek Szczerba, wyborcza.pl

Kulisy fascynującej, nieznanej dotąd szeroko historii trzech genialnych kobiet, które postanowiły sięgnąć gwiazd w jednym z najbardziej burzliwych okresów – czasach walki o prawa człowieka, zimnej wojny i ryzyka konfliktu nuklearnego. Do niedawna nikt jednak nie znał kobiet, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA, zyskując niezwykłe miano „ludzkich komputerów". Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, a tym samym zainicjowały kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami, który zaważył na losach świata.
PREMIERA: CANAL+, 26 grudnia godz. 22:00

Dodatkowo CANAL+ SERIALE zafunduje widzom podczas świąt historyczną ucztę. W cyklu „Historyczne święta” pojawi się zrealizowany z rozmachem miniserial „Maksymilian i Maria. Między władzą a miłością”.

Rok 1477. W Europie barbarzyńskie średniowiecze ustępuje pomału odrodzeniowemu humanizmowi. Ludzkie życie nadal jednak nie ma żadnej wartości, a pola bitew spływają krwią zarówno prostych żołnierzy, jak książąt i królów. W jednej z walk ginie Książę Burgundii. Jego jedyna córka – Maria (Christa Théret), mimo obowiązującej zasady dziedziczenia władzy po linii męskiej postanawia przejąć rządy. Piękna, młoda i najbogatsza w Europie kobieta otoczona jest przez wielbicieli. W tej kwestii też jednak pozostaje samodzielna i decyduje się na związek z tym, którego pokocha. Będzie nim Maksymilian Habsburg (Jannis Niewöhner).
PREMIERA: CANAL+ SERIALE, 24, 25 i 26 grudnia godz. 22:00

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

PoProstuPrzyjazn (6).jpg

grafika | 1,1 MB

Pobierz
AssainsCreed (4).jpg

grafika | 8,09 MB

Pobierz
SwiatloMiedzyOceanami (10).jpg

grafika | 5,59 MB

Pobierz
SztukaKochania (2).jpg

grafika | 796 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
“Endeavour. Sezon 5” i “Most nad Sundem. Sezon 4” po raz pierwszy w telewizji w lutym w Ale kino+

temu

Lutowe wieczory w Ale kino+ wypełnią kryminalne zagadki i mroczne sekrety. Niedziele należeć będą do szwedzkiej inspektor Sagi Norén i 4., finałowego sezonu „Mostu nad Sundem”. Premierowe odcinki od 4 lutego, o godzinie 20:10. Na antenę Ale kino+, wraz z 5. sezonem, powróci również brytyjski serial „Endeavour”. Premierowe odcinki serii o przygodach detektywa Morse’a w każdą środę od 7 lutego, o godzinie 20:10. Po raz pierwszy w telewizji, tylko w Ale kino+.
„Szkoła moich koszmarów”, „Egzamin” i „American Honey” po raz pierwszy w telewizji w cyklu „Nastolatek też człowiek”. Tylko w CANAL+

temu

W lutym na widzów CANAL+ czekać będą opowieści o różnych odcieniach dorastania. W programie: krzepiąca „Szkoła moich koszmarów”, nieobliczalna „Cicha woda” z Ashley Judd w obsadzie, nagrodzony Złotą Palmą za reżyserię na MFF w Cannes 2016 „Egzamin” Cristiana Mungiu oraz „American Honey” w reżyserii laureatki Oscara® Andrei Arnold. Premiera w każdy poniedziałek, od 5 lutego, o godzinie 21:00. Tylko w CANAL+.
„Nasza młodsza siostra”, „Don Jon” i „Opiekun” w cyklu „Kino Mówi: Uciekinierzy”. Tylko w Ale kino+

temu

Ucieczka z kraju czy podróż w głąb siebie? W lutym Ale kino+ sprawdzi jak daleko da się uciec od własnego życia. W programie cyklu „Kino Mówi: Uciekinierzy”: niemiecki dramat „24 tygodnie” z Julią Jentsch („33 sceny z życia”) w roli głównej, prezentowana w konkursie głównym MFF w Cannes „Nasza młodsza siostra” w reżyserii Hirokazu Kore-edy, gorzka komedia „Don Jon” w której wystąpili Joseph Gordon-Levitt, Scarlett Johansson i Julianne Moore oraz nagrodzony za scenariusz na MFF w Cannes 2015 „Opiekun” z Timem Rothem w roli głównej. Premiery w każdy czwartek od 1 lutego po godzinie 20:10. Tylko w Ale kino+.
„McImperium”, „Agentka specjalnej troski” i wiele innych. Kinowe hity po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+

temu

W lutym CANAL+ przygotował dla swoich widzów prawdziwą rozrywkową ucztę. W programie: biograficzne „McImperium” z brawurową kreacją Michaela Keatona (premiera: sobota, 10 lutego godz. 21:00), francuska komedia „Agentka specjalnej troski” z Danym Boonem po obu stronach kamery (premiera: sobota, 17 lutego godz. 21:00), familijna opowieść „Był sobie pies” w reżyserii twórcy „Czekolady” i „Co gryzie Gilberta Grape’a”, Lasse Hallströma (premiera: niedziela, 18 lutego godz. 15:55) oraz pozycja obowiązkowa dla fanów mocnych wrażeń – „Szybcy i wściekli 8” (premiera: piątek, 23 lutego godz. 21:00). Po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+.

Tego Sylwestra reguły nie obowiązują – filmowe zakończenie roku w CANAL+

W CANAL+ sylwestrowa noc obfitować będzie w emocjonujące hity. Na antenie premierowo pojawi się komediodramat w reżyserii zdobywcy Oscara® Warrena Beatty „Zasady nie obowiązują”, a także  pełna humoru produkcja „PolandJa”. Natomiast po północnym odliczaniu na widzów czekać będą filmy o kobietach, które złamały wiele reguł aby osiągnąć założony cel. Filmowy Sylwester w CANAL+ 31 grudnia od godz. 21:00.