„Kosmos” Andrzeja Żuławskiego w cyklu „Kino Mówi: Zagubieni” w Ale kino+

„Kosmos” Andrzeja Żuławskiego w cyklu „Kino Mówi: Zagubieni” w Ale kino+

Opublikowany

W listopadzie Ale kino+ zaprasza na kolejną odsłonę swojego cyklu, którego tematem przewodnim będzie poszukiwanie: siebie, swojej tożsamości oraz tych, którzy się od nas oddalili. W programie cyklu „Kino Mówi: Zagubieni”: francuski dramat „Mając 17 lat” w reżyserii laureata Złotej Palmy André Téchiné’a, „Szukając Kelly” Thomasa Bidegaina, autora scenariuszy do takich filmów jak „Prorok” czy „Imigranci”, „Fúsi”, czyli najnowszy obraz duńskiego reżysera Dagura Káriego („Nói albinói”, „Zakochani widzą słonie”), ostatni, nakręcony przed śmiercią, film Andrzeja Żuławskiego – „Kosmos” oraz wyróżniony Nagrodą Specjalną na FPFF w Gdyni 2014 „Kebab i Horoskop” w reżyserii Grzegorza Jaroszuka. Premiery w każdy czwartek od 2 listopada o godzinie 20:10. Tylko w Ale kino+.

W poszukiwaniu drogi do dorosłości

Francuski dramat „Mając 17 lat” opowiada o nie zawsze łatwym wchodzeniu w dorosłość i poszukiwaniu własnej tożsamości. Reżyserem filmu jest laureat Złotej Palmy André Téchiné („Spotkanie”, „Dzikie trzciny”). Obraz prezentowany był w Konkursie Głównym na MFF w Berlinie w 2016 roku. 

Dojrzewanie do akceptowania własnej seksualności i pokonywanie lęków w przekraczaniu progu dorosłości dawno nie było w kinie tak poruszające

Alicja Sterna, Onet Film

Damien (Kacey Mottet Klein) i Thomas (Corentin Fila) uczęszczają na te same zajęcia, choć dzieli ich wszystko, od różnicy klasowej i rasowej począwszy. Pierwszy to szpaner ze świetnie sytuowanej rodziny lekarki i wojskowego. Drugi jest adoptowanym chłopakiem afrykańskiego pochodzenia. Po lekcjach musi pomagać rodzicom przy gospodarstwie. Młodzi bohaterowie ze szkolnej ławy nienawidzą się do tego stopnia, że w jednej chwili potrafią przejść od obelg do rękoczynów. Przewrotny los sprawia jednak, że przez jakiś czas muszą zamieszkać pod jednym dachem. Ich niechęć z czasem przemienia się w koleżeństwo i wzajemną fascynację. Do głosu dochodzą buzujące hormony.
PREMIERA: czwartek, 2 listopada, godz. 20:10

Co się stało z Kelly?

Debiut reżyserski autora scenariuszy do takich obrazów jak „Prorok”, „Imigranci” czy „Saint Laurent”. „Szukając Kelly” to przyjmująca formę współczesnego westernu opowieść o francuskiej nastolatce, która postanowiła uciec z domu i zacząć nowe życie zgodne z zasadami Koranu. W roli głównej François Damiens („Rozumiemy się bez słów”, „Zupełnie Nowy Testament”).

Chociaż „Szukając Kelly” może pod pewnymi względami wydawać się przygnębiającym filmem, Bidegain zadbał o to, by widzowie wyszli z kina podniesieni na duchu

Dorota Kostrzewa, Filmweb.pl

Nastoletnia Kelly (Iliana Zabeth) opuszcza swoją rodzinę i ucieka z muzułmaninem Ahmedem, aby żyć w zgodzie z Koranem. Jej ojciec Alain (François Damiens) nie jest w stanie się z tym pogodzić. Obsesyjnie szuka córki przez kolejnych 10 lat, zostawiając wszystko, co do tej pory kochał. Jedynym sojusznikiem w tych wieloletnich poszukiwaniach jest jego syn Georges (Finnegan Oldfield), który poświęca młodość na znalezienie siostry.
PREMIERA: czwartek, 9 listopada, godz. 20:10

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć wszystko od nowa

„Fúsi” to przepełniony skandynawskim humorem obraz islandzkiego reżysera Dagura Káriego, opowiadający o niespodziewanej życiowej zmianie nieśmiałego 40-latka. W rolach głównych: Gunnar Jónsson („Barany. Islandzka opowieść”, „Serce z kamienia”) oraz znana z serialu „W pułapce” Ilmur Kristjánsdóttir.

Kári bez skrupułów wywraca na nice filmowy mit o Islandii jako azylu dla outsiderów i wolnych duchów

Mariusz Mikliński, "Aktivist!"

Fúsi (Gunnar Jónsson) to wrażliwy 40-latek, który nadal mieszka z matką i jej partnerem, a każdy jego dzień wygląda tak samo. Codziennie czeka na niego porcja płatków na śniadanie, a potem praca na lotnisku przy wyładunku bagaży, z kolegami, którzy żartują z jego tuszy i charakteru. Pewnego dnia za namową matki udaje się na kurs tańca. Tam poznaje doświadczoną przez życie dziewczynę o imieniu Sjöfn (Ilmur Kristjánsdóttir), która wywróci jego świat do góry nogami, a jego samego zmieni nie do poznania.
PREMIERA: czwartek, 16 listopada, godz. 20:10

Dwaj mistrzowie w poszukiwaniu sensu istnienia

Adaptacja ostatniej książki Witolda Gombrowicza i ostatni film Andrzeja Żuławskiego („Trzecia część nocy”, „Opętanie”). „Kosmos” to surrealistyczna opowieść o niezwykłym śledztwie i postaciach, którym daleko od normy. Film nagrodzono Srebrnym Lampartem na MFF w Locarno 2015.

Ten film żyje. Nie daje się zamknąć w gotowej formule. Rzadko w kinie ma się wrażenie, że film przekracza siebie, biegnie do przodu, jest ekranizacją niemożliwego

Tadeusz Sobolewski, "Gazeta Wyborcza"

Witold (Jonathan Genêt) właśnie oblał egzaminy na studia prawnicze, a jego przyjaciel Fuchs (Johan Libéreau) rzucił pracę w paryskiej firmie mody. Mężczyźni postanawiają spędzić kilka dni z dala od cywilizacji i zatrzymują się w rodzinnym pensjonacie na prowincji. Od samego początku towarzyszą im niepokojące wróżby: wróbel powieszony na gałęzi w lesie, potem kawałek drewna w tym samym stanie, wreszcie znaki na suficie i w ogrodzie. Nic dobrego nie wróży również fakt, że Witold szaleńczo zakochuje się w pięknej córce gospodarzy, Lenie (Victória Guerra), która właśnie wyszła za mąż za szanowanego architekta. Niedługo potem bohaterowie znajdują powieszonego kota... Kto lub co będzie następnym celem?
PREMIERA: czwartek, 23 listopada, godz. 20:10

Życiowa odnowa w sklepie z dywanami

Kalejdoskop osobowości i życie, które potrafi być równie skomplikowane, jak wzór na najdroższym, arabskim dywanie. „Kebab i Horoskop” to wyróżniony nagrodą specjalną na FPFF w Gdyni, pełnometrażowy debiut Grzegorz Jaroszuka.

„Kebab i Horoskop” to świeży powiew w polskim kinie

Łukasz Adamski, wPolityce.pl

Właściciel sklepu z dywanami (Andrzej Zieliński) postanawia ratować upadający biznes i zatrudnić specjalistów od marketingu. Pech sprawia, że zamiast fachowców, na ogłoszenie odpowiada para oszustów o pseudonimach Kebab (Bartłomiej Topa) i Horoskop (Piotr Żurawski). Ich przybycie i wdrożony na poczekaniu „program naprawczy” odmienią życie firmy i jej pracowników, dając początek serii nieprzewidzianych zdarzeń, w których główne role odegrają: nieśmiała kasjerka (Justyna Wasilewska) dzieląca mieszkanie z neurotyczną matką (Dorota Kolak), poszukująca miłości w internecie księgowa (Agnieszka Wagner), zgryźliwy portier (Janusz Michałowski) i nieobliczalny elektryk (Tomasz Schuchardt), który najbardziej na świecie boi się... wysokiego napięcia.
PREMIERA: czwartek, 30 listopada, godz. 20:10

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Fusi (3) dystrybucja Against Gravity. ALL RIGHTS RESERVED..jpg

grafika | 1,3 MB

Pobierz
SzukajacKelly (4) dystrybucja Against Gravity. ALL RIGHTS RESERVED..jpg

grafika | 2,77 MB

Pobierz
kebab&horoskop - fot. Jacek Drygala-21 dystrybucja Alter Ego Pictures. ALL RIGHTS RESERVED..jpg

grafika | 10,7 MB

Pobierz
Majac17lat (1) dystrybucja Aurora Films. ALL RIGHTS RESERVED.JPG

grafika | 5,9 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
„Kino Mówi: W rodzinie”, czyli różne definicje miłości w Ale kino+

temu

Rodzina to więź pełna wielu emocji, a kino doskonale to rozumie. W lipcowym cyklu „Kino Mówi: W rodzinie” wyemitowane zostaną wyjątkowe produkcje, które pokazują różne oblicza relacji familijnych. Emisja w każdy czwartek od 20:10 tylko w Ale kino+. 
Lato z włoskim kryminałem i inspirujące wspomnienie legendy wolności – lipcowe premiery serialowe w CANAL+

temu

Już od pierwszych dni lipca CANAL+ zapewni widzom moc serialowych emocji. Włoska produkcja twórców „Młodego papieża” oraz wstrząsająca biografia Nelsona Mandeli to premierowe hity, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających miłośników seriali.
Po amerykańsku, rosyjsku lub muzycznie - filmowe lato w CANAL+ FILM

temu

„Wieczór z kinem rosyjskim”, „Wieczór po amerykańsku” czy „Muzyczny poniedziałek z Ryanem Goslingiem” to tylko niektóre z wieczorów tematycznych, które w lipcu proponuje CANAL+ FILM.
KRYMINALNY CZERWIEC W CANAL+

temu

„Nox. W śmiertelnej pułapce” i „Próba niewinności” to seriale, które w czerwcu debiutują na antenie CANAL+. Intrygi, śledztwo i tajemnice do rozwiązania – wymienione seriale to gratka dla miłośników kryminalnych wątków i historii z zaskakującym zakończeniem. Obie produkcje pojawią się w polskiej telewizji po raz pierwszy.

Kanał METRO w ofercie platformy nc+

Od 31 października br. kanał jest dostępny dla abonentów platformy nc+ na pozycji 28. Kanał jest również dostępny dla abonentów nc+ w Orange.