EKONOMIA DLA NAJMŁODSZYCH. „MYSZKA W PASKI I ŚWIAT PIENIĘDZY” W MINIMINI+

EKONOMIA DLA NAJMŁODSZYCH. „MYSZKA W PASKI I ŚWIAT PIENIĘDZY” W MINIMINI+

Opublikowany

Rybka MiniMini przygotowała dla najmłodszych nową serię z Myszką w Paski, która tym razem opowie o pieniądzach. Przedszkolaki dowiedzą się skąd się biorą pieniądze, jak je oszczędzać i rozsądnie wydawać. Premierowe odcinki od 16 października o godz. 17:25 w MiniMini+.

„Myszka w Paski i świat pieniędzy” - najnowsza produkcja własna stacji MiniMini+, to kolejna część animowanego programu edukacyjnego dla dzieci z sympatyczną Myszką w roli głównej. Celem programu jest przekazanie wiedzy z zakresu ekonomii na poziomie percepcyjnym przedszkolaka.
Myszka w Paski opowie dzieciom, co to są pieniądze, skąd się biorą oraz jak je umiejętnie wydawać i oszczędzać. Najmłodsi dowiedzą się jak działają bankomaty oraz dlaczego warto planować wydatki. Warto wspierać i edukować dzieci w świadomym korzystaniu z pieniędzy od najmłodszych lat, co z pewnością pomoże im w zarządzaniu swoimi finansami w dorosłym życiu.   
Program przeznaczony jest dla dzieci w wieku 3-6 lat i składa się 10 odcinków o długości ok. 2 min.
Tematy odcinków:
Odcinek 1 „Co to są pieniądze?”
Odcinek 2 „Skąd się biorą pieniądze?”
Odcinek 3 „Dlaczego ludzie pracują?”
Odcinek 4 „Co to jest konto bankowe?”
Odcinek 5 „Jak wydawać pieniądze?”
Odcinek 6 „Co to jest karta płatnicza?”
Odcinek 7 „Co to jest cena?”
Odcinek 8 „Po co pomagać innym?”
Odcinek 9 „Jak działa bankomat?”
Odcinek 10 „Jak oszczędzać pieniądze?”
Premierowe odcinki najnowszej produkcji „Myszka w Paski i świat pieniędzy” od 16 października o godz. 17:25 w MiniMini+.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

2.jpg

grafika | 4,51 MB

Pobierz
1.jpg

grafika | 4,33 MB

Pobierz
3.jpg

grafika | 4,23 MB

Pobierz
4.jpg

grafika | 1,42 MB

Pobierz
Świat pieniędzy logo serii.png

grafika | 406 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini w warszawskim ZOO. Poznaj nowych bohaterów stacji!

temu

W niedzielę, 16 września w warszawskim ogrodzie zoologicznym odbędzie się Dzień Przyjaciół Rybki MiniMini, podczas którego dzieci będą mogły poznać Delfina Finka i Ośmiornicę Lolę. Impreza organizowana przez stację MiniMini+ rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00. Na uczestników czekać będą niezwykłe atrakcje, mnóstwo zabawy i dużo interesujących ciekawostek na temat podwodnego świata.
Mecz Finałowy akcji "Zostań gwiazdą futbolu"

temu

W niedzielę, 9 września na boisku sportowym „Agrykola” w Warszawie odbędzie się Mecz Finałowy akcji „Zostań gwiazdą futbolu” zorganizowanej przez stację dziecięcą MiniMini+. Podczas imprezy na małych fanów piłki nożnej będzie czekało wiele sportowych atrakcji i mnóstwo zabawy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
Rewolucja w MiniMini+! Obok Rybki MiniMini pojawią się dwaj zupełnie nowi bohaterowie stacji

temu

Stacja MiniMini+ w tym roku obchodzi piętnaste urodziny. Z tej okazji przygotowano niespodziankę dla małych widzów ­- świat Rybki MiniMini został wzbogacony o dodatkowe postacie. Nowymi bohaterami są Delfin oraz Ośmiornica, które idealnie wpisują się w morską stylistykę kanału.
Akacja "Czas na taniec - czas na twój ruch!" spełniła taneczne marzenia dzieci

temu

Akcja „Czas na taniec – czas na twój ruch” zorganizowana przez stację teleTOON+ była kierowana do młodych fanów muzyki i tańca, dzieci między 6 a 14 rokiem życia. Projekt miał formę castingu – widzowie mogli pokazać własne choreografie przed szeroką publicznością. Internauci oddali prawie 35 tysięcy głosów na blisko 300 przesłanych filmików. Celem akcji było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz nauki ruchów i układów tanecznych.