„Nieznajoma dziewczyna” braci Dardenne, „Służąca” Park Chan-Wooka i inne hity festiwali filmowych po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+

„Nieznajoma dziewczyna” braci Dardenne, „Służąca” Park Chan-Wooka i inne hity festiwali filmowych po raz pierwszy w telewizji. Tylko w CANAL+

Opublikowany

W październiku CANAL+ zaprosi swoich widzów na prawdziwą kinową ucztę. Prezentujący najważniejsze obrazy ze światowych festiwali filmowych cykl rozpocznie się od uhonorowanej Nagrodą Specjalną na Festiwalu w Cannes „Służącej” Park Chan-wooka. W programie również: „Narodziny narodu” Nate’a Parkera (MFF w Sundance 2016), „Nieznajoma dziewczyna” braci Dardenne (Konkurs Główny MFF w Cannes 2016), „Słodkich snów” Marco Bellocchio (David di Donatello 2017: 9 nominacji) oraz „Amerykańska sielanka” w reżyserii Ewana McGregora (MFF w San Sebastian 2016 i MFF w Toronto 2016). Premiery w każdy poniedziałek, od 2 października po 21:00. Tylko w CANAL+.  

Miłosny trójkąt, pożądanie, seksualne fantazje i wyrafinowana zemsta

Październikowy cykl „Hity festiwali filmowych” rozpocznie „Służąca” – przewrotny thriller oparty na bestsellerowej powieści brytyjskiej pisarki Sarah Waters „Złodziejka”. Film wyreżyserował twórca kultowych „Oldboya” i „Pani Zemsty” – Park Chan-wook.

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust (Jung-woo Ha) z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę (Min-hie Kim) – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu w najbliższym otoczeniu ofiary umieszcza tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę (Tae-ri Kim), która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. Widziana z różnych perspektyw intryga gęstnieje z minuty na minutę, zmierzając ku zaskakującemu finałowi. Park Chan-wook stworzył porażające wizualnie i trzymające do końca w napięciu widowisko, w którym nic nie jest tym, czym się początkowo wydaje. „Służąca” podbiła serca widowni festiwalu w Cannes, gdzie miała swoją światową premierę.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 2 października godz. 23:00
Bunt na plantacjach – narodziny Ameryki 

„Narodziny narodu” to nagrodzona na MFF Sundance 2016 (Główna Nagroda Jury oraz Nagroda Publiczności w kategorii Najlepszy dramat) opowieść o ruchu wyzwoleńczym Afroamerykanów. Na ekranie: reżyser filmu Nate Parker, Armie Hammer („Zwierzęta nocy”, Kryptonim U.N.C.L.E.”) oraz Penelope Ann Miller („Artysta”).    

Południe Stanów Zjednoczonych, tuż przed wybuchem wojny secesyjnej. Nat Turner (Nate Parker) jest niewolnikiem i domorosłym kaznodzieją, który - w przeciwieństwie do swych braci - potrafi czytać i pisać. Jego właściciel postanawia wykorzystać umiejętności Nata, by poskromić buntownicze nastroje wśród niewolników. Wędrując po okolicznych plantacjach, Nat staje się świadkiem niezliczonych okrucieństw i organizuje zbrojne powstanie w nadziei, że uda mu się wywalczyć upragnioną wolność.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 9 października godz. 21:00
Kiedy nieznajomi stają się bliscy 

Na ekranie również przejmujący i wciągający dramat w reżyserii braci Dardenne („Rosetta”, „Dwa dni, jedna noc”) „Nieznajoma dziewczyna”. Obraz był prezentowany w konkursie głównym MFF w Cannes 2016, a także w sekcji Ale kino+ T-Mobile Nowe Horyzonty 2016.    

Kiedy lekarka Jenny (Adèle Haenel) uczy swojego praktykanta przestrzegania godzin pracy, jeszcze nie wie, że wkrótce te same zasady zmienią jej życie. Do jej drzwi –już po godzinach pracy – zapuka pewna młoda kobieta...  Jenny jej nie przyjmie. Nazajutrz policja znajdzie niedoszłej pacjentki niedaleko kliniki. Trapiona wyrzutami sumienia Jenny na własną rękę próbuje ustalić tożsamość zmarłej i zapewnić jej godny pochówek.
PREMIERA: CANAL+, poniedziałek 16 października godz. 21:00 

Włoskie wychowanie z tragedią w tle 

W programie także „Słodkich snów” – film w reżyserii włoskiego mistrza kina – Marco Bellocchio („Zwycięzca”, „Witaj, nocy”). Obraz zdobył aż 9 nominacji do nagrody David di Donatello 2017.  W jednej z głównych ról znana z „Artysty” oraz „Przeszłości” Bérénice Bejo.  

Idylliczne dzieciństwo Massimo (Valerio Mastandrea) dramatycznie zakończyła śmierć uwielbianej matki. Gdy - już jako dorosły mężczyzna - szykuje się do sprzedaży mieszkania rodziców, nawiedza go traumatyczna przeszłość. Współczująca lekarka Elisa (Bérénice Bejo) próbuje pomóc bohaterowi uporać się z traumą.
PREMIERA: CANAL+ poniedziałek 23 października godz. 21:00 

Wstrząsający obraz destrukcji amerykańskiego społeczeństwa 

Cykl zakończy „Amerykańska sielanka” w reżyserii Ewana McGregora, grającego jednocześnie główną rolę. Na ekranie również Jennifer Connelly („Requiem dla snu”, „Dom z piasku i mgły”) i Dakota Fanning („Wojna światów”, saga „Zmierzch”). Ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem powieści Philipa Rotha. Obraz prezentowano na MFF w San Sebastian 2016 oraz na MFF w Toronto 2016.  

Seymour (EwanMcGregor) ma wszystko, co Ameryka lat 60. definiuje jako szczęście: piękną żonę Dawn (Jennifer Connelly), dobrą pracę, wymarzony dom na wsi i ukochaną córkę, Merry (Dakota Fanning). Dzień, w którym dowiaduje się, że jego jedyne dziecko jest zdolne do brutalnych ataków terroryzmu, będzie ostatnim dniem jego dotychczasowego życia. Czy amerykański sen o szczęściu, pokoju i dobrobycie był tylko marzeniem jednego pokolenia?
PREMIERA: CANAL+ poniedziałek 30 października godz. 21:00

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

AmerykanskaSielanka (7).jpg

grafika | 1,39 MB

Pobierz
AmerykanskaSielanka (5).jpg

grafika | 1,84 MB

Pobierz
AmerykanskaSielanka (1).jpg

grafika | 1,26 MB

Pobierz
copy_AmerykanskaSielanka.txt

txt | 45 bajty

Pobierz
NarodzinyNarodu (3).jpg

grafika | 6,22 MB

Pobierz
NarodzinyNarodu (7).jpg

grafika | 4,75 MB

Pobierz
NarodzinyNarodu (2).jpg

grafika | 1,47 MB

Pobierz
copy_NarodzinyNarodu.txt

txt | 68 bajty

Pobierz
NieznajomaDziewczyna (5).jpg

grafika | 2,7 MB

Pobierz
NieznajomaDziewczyna (2).jpg

grafika | 2,88 MB

Pobierz
copy_NieznajomaDziewczyna.txt

txt | 48 bajty

Pobierz
Sluzaca (9).jpg

grafika | 11,9 MB

Pobierz
Sluzaca (4).jpg

grafika | 10,1 MB

Pobierz
Sluzaca (5).jpg

grafika | 9,2 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Największe hity światowego kina w gwiazdorskiej obsadzie - jesień w CANAL+

temu

Jesień w CANAL+ rozpocznie się w towarzystwie gwiazd światowego kina. Wrześniowe wieczory upłyną pod znakiem pełnych akcji thrillerów („Atomic Blonde”, „American Assassin”), poruszających biografii („Powiernik królowej” i „Barry Seal: Król przemytu”), mrocznych kryminałów („Pierwszy śnieg”) oraz kina kostiumowego („Tulipanowa gorączka”) i francuskiego humoru („Madame”). Premiery kinowe pierwszy raz w telewizji, tylko w CANAL+.
Czego się wstydzimy i od czego uciekamy? Odpowiedzi w cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” w Ale kino+

temu

We wrześniu w cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” na antenie Ale kino+ zaprezentowane zostaną cztery filmy zmuszające do refleksji nad najgłębszymi lękami. Na antenie: głośny thriller „Musimy porozmawiać o Kevinie” („We Need to Talk About Kevin”), debiut obiecującego Kantemira Balagova „Bliskość” („Tesnota”), prezentowany w Konkursie Głównym na Festiwalu Filmowym w Cannes „Peterson” („Peterson”) Jima Jarmuscha oraz „Nowa dziewczyna” („Une nouvelle amie”) w reżyserii gwiazdy francuskiego kina François’a Ozona. Filmy z cyklu „Kino Mówi: Wyparcie” we wrześniowe czwartki o godz. 20:10 w Ale kino+.
Siła jest kobietą w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne”. W sierpniu w Ale kino+

temu

W sierpniu w cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” na antenie Ale kino+ pięć filmów o kobietach niezwykłych. Zmuszone do walki, udowodnią, że płeć piękna to także płeć silna. Na antenie: oparty na faktach dramat „Dziewczyna z Brestu” („La fille de Brest”), prezentowana w Konkursie Głównym Festiwalu Filmowego w Cannes „Julieta” Pedro Almodóvara, studium psychologiczne „Co przynosi przyszłość” („L'avenir”) w reżyserii laureatki Srebrnego Niedźwiedzia Mii Hansen-Løve oraz dwie wzruszające produkcje: „Na zawsze twoja” („A Promise”) i „Sierota” („Orpheline”). Filmy z cyklu „Kino Mówi: Niezniszczalne” w czwartki od 2 do 30 sierpnia, o godz. 20:10 w Ale Kino+.
Polowanie na sycylijską mafię już w sierpniu na antenie CANAL+

temu

Bezwzględna mafia kontra zdeterminowani policjanci – serial „Il Cacciatore. Polowanie na mafię” („Il Cacciatore”) to historia pojmania największych bossów sycylijskiej organizacji przestępczej, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Premierowe odcinki już od czwartku, 2 sierpnia na antenie CANAL+.