Na Gali PGNiG Superligi rozdano pierwsze w historii Gladiatory!

Na Gali PGNiG Superligi rozdano pierwsze w historii Gladiatory!

Opublikowany

29 maja podczas pierwszej w historii Gali PGNiG Superligi uroczyście podsumowano sezon 2016/17. Dziewięciu najlepszych zawodników oraz trener otrzymali statuetki Gladiatorów. Odkrycie Sezonu wybrali kibice w głosowaniu na stronie PGNiG Superligi.

Zakończyła się Gala PGNiG Superligi. Podsumowanie sezonu jest jednym z elementów profesjonalizacji ligi. Superliga Sp. z o.o. wprowadziła nowy system rozgrywek m.in. z podziałem na grupy oraz brakiem remisów. Nazwę statuetki, którą  otrzymali zawodnicy, wybrali kibice.  

Kapituła Gali PGNiG Superligi złożona z ekspertów piłki ręcznej wybrała po pięciu nominowanych w  dziewięciu z dziesięciu nagradzanych kategorii. Nazwiska nominowanych zostały rozesłane do klubów PGNiG Superligi – swoje  głosy oddawali zawodnicy i trenerzy. Laureata w kategorii Odkrycia  Sezonu wybrali kibice w głosowaniu na stronie PGNiG Superligi. Królem Strzelców został zdobywca największej liczby goli.

Pełna lista laureatów:

1)Król Strzelców PGNiG Superligi Sezonu 2016/2017  - Witalij Titow
gala-zwyciezcy-01-krol.png
Witalij Titow, prawy rozgrywający KPR Legionowo, król strzelców w sezonie 2015/2016 zdobył 173 bramki w 28 meczach, w sezonie 2016/2017 - 210 goli w 31 meczach, w tym 175 goli w rudzenie zasadniczej, zdobywca 15 bramek w meczu Zagłębie Lubin w sezonie 2013/2014, najskuteczniejszy strzelec w historii podwarszawskiego klubu (450 goli).

Na pytanie „Jak ja to robię, że tak dużo rzucam?” odpowiada: „Mało trenuję, a reszta to doświadczenie. Moje kolano nie pozwala mi grać na sto procent, dlatego występuję tylko w ataku. Grać zamierzam jak długo się da, a na pewno jeszcze przynajmniej dwa lata”. 

Pytanie co by było, gdyby Witalij miał zdrowe kolano?

Witalij Titow w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy klubu Azoty Puławy

2)Bramkarz Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Adam Malcher


gala-zwyciezcy-02-bramkarz.png
Adam Malcher, wychowanek i bramkarz Gwardii Opole, brązowy medalista mistrzostw świata w 2009 r. w Chorwacji; na mistrzostwach świata we Francji w 2017 roku bronił ze znakomitą skutecznością 44%, zadebiutował w najwyższej lidze rozgrywek w wieku 16 lat. Adam Malcher otrzymał Gladiatora w kategorii Bramkarz Sezonu 2016/2017 podczas pierwszej, historycznej Gali PGNiG Superligi.

Nigdy nie wątpiący w siebie i nie załamujący rąk. Posiada przydomek Yogi, który jak opowiada trener Jerzy Szafraniec wiąże się zee słynnym Misiem Yogi, bohaterem kreskówki. „Powolny, rzekłbym nawet – nieco ślamazarny w życiu codziennym. W trakcie meczów zamieniał się w błyskotliwego faceta. Któremu nie przeszkadzają kilogramy, prawie 200 centymetrów wzrostu”.

3)Obrotowy Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Marek Daćko

gala-zwyciezcy-03-obrotowy.png
Popularny „Maro”, obrotowy Górnika Zabrze, reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata we Francji, otrzymał Gladiatora w kategorii Obrotowy Sezonu 2016/2017 podczas pierwszej, historycznej Gali PGNiG Superligi.

Wychowanek klubu Szczypiorniak Olsztyn, w sezonie 2016/2017 zdobył 184 bramki i ustanowił w meczu z KPR RC Legionowo rekord tegorocznych rozgrywek w liczbie rzuconych bramek podczas jednego meczu i było ich 14.  W każdym meczu zostawia serce na parkiecie. Docenia indywidualne wyróżnienia, aczkolwiek zawsze podkreśla, że jest to zasługa całego zespołu.

Zapytany po otrzymaniu powołania do reprezentacji na mistrzostwa świata we Francji, czy to spełnienie jego marzeń powiedział -  „Każdy zawodnik, czy zawodniczka, niezależnie od dyscypliny sportu, dąży do tego by znaleźć się w reprezentacji swojego kraju. To na pewno duma i zaszczyt reprezentować swój kraj z orzełkiem na piersi na arenach międzynarodowych. Tak, to jedno z moich marzeń, aczkolwiek mam jeszcze jedno marzenie…”

4)Skrzydłowy Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Arkadiusz Moryto

gala-zwyciezcy-04-Skrzydłowy-sezonu.png
Arkadiusz Moryto, zawodnik MKS Zagłębie Lubin S.A., reprezentant Polski otrzymał Gladiatora w kategorii Skrzydłowy Sezonu 2016/2017 podczas pierwszej, historycznej Gali PGNiG Superligi.

Wychowanek SKS Kusy Kraków, z którym w 2014 zajął 2miejsce na MP Juniorów Młodszych w Płocku.  W latach 2013-2016 zawodnik NLO SMS ZPRP Gdańsk. Od 2016/2017 zawodnik MKS Zagłębie Lubin S.A. Zadebiutował w Superlidze w sezonie 2016/2017 gdzie rozegrał 30 meczów, rzucił 160 bramek, w rzutach karnych próbował swoich 69 razy z czego trafiał do bramki 55 razy, jego skuteczność to 79.71 %.

5)Środkowy Rozgrywający Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Uroš Zorman
gala-zwyciezcy-05-Środkowy-rozgrywający.png
Uroš Zorman, rozgrywający/kołowy VIVE Tauron Kielce, wicemistrz Europy z 2004 roku ze Słowenii otrzymał Gladiatora w kategorii Środkowy Rozgrywający Sezonu 2016/2017 podczas pierwszej, historycznej Gali PGNiG Superligi.

Uroš Zorman był najlepszym środkowym rozgrywającym w Mistrzostwach Europy w 2012, wychowanek RD Slovan (Ljubljana), w sezonie 2016/2017 PGNiG Superligi zdobył 23 bramki. W czwartej klasie namówiono go do gry w piłką ręczną. Treningi zaczął w Slovanie Ljubljana gdzie początkowo występował na pozycji bramkarza. Na pytanie „Jaki jest sekret długowieczności i formy Urosa Zormana?” odpowiada:  - „To mieszanka trochę szczęścia - bo nie miałem od dłuższego czasu żadnej poważnej kontuzji - i odpowiedniego dbania o zdrowie, jedzenie, aktywność fizyczną. Kluczem do sukcesu jest też rodzina. Jeżeli w domu wszystko układa się pomyślnie, widać to na parkiecie. Dopiero wtedy piłka ręczna naprawdę może cieszyć. Niby masz już 36 lat, myślisz o emeryturze, a tu trafia się taki wspaniały sezon.” 

6)Boczny Rozgrywający Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Paweł Paczkowski
gala-zwyciezcy-06-Boczny-rozgrywający.png
Popularny „Paczas”, prawy rozgrywający Vive Tauron Kielce, reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata we Francji otrzymał Gladiatora w kategorii Boczny Rozgrywający Sezonu 2016/2017 podczas pierwszej, historycznej Gali PGNiG Superligi.

Paweł Paczkowski to między innymi były zawodnik Wisły Płock i Dunkerque HGL, wychowanek klubu UKS „Siódemka" Świecie w Płocku, i trenerów Zbigniewa Myrda oraz Mirosława Paczkowskiego, prywatnie ojca. W sezonie 2016/2017 zdobył 84 bramki.

Swoją przygodę z piłką ręczną zaczął w trzeciej klasie szkoły podstawowej. Zapytany kiedyś „O czym marzy?” powiedział – „Chciałbym nigdy nie marzyć, nie myśleć o tym, co będzie w przyszłości, żyć spokojnym życiem. Bez zbytnich szaleństw i problemów. - Zapytany o cele w życiu mówił - Zostać na tym samym poziomie, na którym jestem, żeby nie schodzić w dół, tylko brnąć cały czas w górę. Chcę się rozwijać i być z dnia na dzień coraz lepszy .... i być jak Marcin Lijewski w czasach HSV Hamburga”.

W przyszłym sezonie zagra w barwach Motoru Zaporoże, którego trenerem będzie Patryk Rombel

7)Obrońca Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Przemysław Rosiak
gala-zwyciezcy-07-obronca.png
Kapitan MMTS Kwidzyn otrzymał Gladiatora w kategorii Obrońca Sezonu 2016/2017 podczas pierwszej, historycznej Gali PGNiG Superligi.

Popularny „Nysa”, kapitan i lewy rozgrywający MMTS Kwidzyn, wychowanek Truso Elbląg, w sezonie 2016/2017 zdobył 22 bramki i spędził 42 min na ławce kar oraz otrzymał 12 żółtych kartek, bez czerwonej kartki na koncie. W każdym meczu daje z siebie maksimum. Nie ma nic do stracenia. Jak na prawdziwego obrońcę przystało uwielbia tatara wołowego.

8)Trener Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Patryk Rombel
gala-zwyciezcy-08-trener.png
Patryk Rombel, były lewoskrzydłowy MMTS-u Kwidzyn, trener zespołu MMTS-u Kwidzyn i drugi reprezentacji Polski, oraz najmłodszy trener, który stał się szkoleniowcem zespołu Superligi.

Jako zawodnik rozegrał w Superlidze i Pucharze Polski 237 meczy i rzucił 422 bramki, a jako trener w sezonie 2016/2017 odniósł 19 zwycięstw w PGNiG Superlidze, w których prowadzony przez niego zespół zdobył 845 bramek i stracił 842 (3 wynik. w Superlidze). Metodyczny i skrupulatny. Ważna jest dla niego filozofia gry i duch sportu, acz pragmatycznie stwierdza, że dobra gra jest efektem pracy. Kieruje się w życiu zasadą, że: „Jeśli chce się odnosić sukces trzeba poświęcić się temu co się robi”.

9)Zawodnik Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi - Marek Daćko
gala-zwyciezcy-09-zawodnik.png
Popularny „Maro”, obrotowy Górnika Zabrze, reprezentant Polski i uczestnik mistrzostw świata we Francji, otrzymał Gladiatora w kategorii Zawodnik Sezonu 2016/2017 podczas pierwszej, historycznej Gali PGNiG Superligi.

Wychowanek klubu Szczypiorniak Olsztyn, w sezonie 2016/2017 zdobył 184 bramki i ustanowił w meczu z KPR RC Legionowo rekord tegorocznych rozgrywek w liczbie rzuconych bramek podczas jednego meczu i było ich 14. W każdym meczu zostawia serce na parkiecie. Docenia indywidualne wyróżnienia, aczkolwiek zawsze podkreśla, że jest to zasługa całego zespołu.

Zapytany po otrzymaniu powołania do reprezentacji na mistrzostwa świata we Francji, czy to spełnienie jego marzeń powiedział – „Każdy zawodnik, czy zawodniczka, niezależnie od dyscypliny sportu, dąży do tego by znaleźć się w reprezentacji swojego kraju. To na pewno duma i zaszczyt reprezentować swój kraj z orzełkiem na piersi na arenach międzynarodowych. Tak, to jedno z moich marzeń, aczkolwiek mam jeszcze jedno marzenie…”

10)Odkrycie Sezonu 2016/2017 PGNiG Superligi – Jan Czuwara
gala-zwyciezcy-10-odkrycie-czuwara.png
W  najwyżej klasie rozgrywkowej zadebiutował w sezonie 2013/2014, gdy był  jeszcze zawodnikiem Siódemki Miedzi Legnica. Stamtąd trafił do Lubina,  gdzie ambitnie pracował  nad przedostaniem się do pierwszego składu. To skrzydłowy bardzo  dynamiczny, który nie czeka biernie w kącie boiska na dogrania do lewej  flanki. Sam kreuje akcje, napędza grę MKS Zagłębia Lubin i potrafi też z  powodzeniem trafiać z dystansu. Czołowe kluby  w Polsce na pewno mają go na "liście życzeń".

W obecnym sezonie rzucił 114 bramek i reprezentował Miedziowych w 31 meczach.

Wypowiedzi zawodników po odebraniu nagród:
Adam Malcher -[link]
Przemysław Rosiak - [link]
Jan Czuwara  - [link]
Marek Daćko (po otrzymaniu nagrody za Obrotowego Sezonu) - [link]
Witalij Titow - [link]
Uroš Zorman - [link]
Paweł Paczkowski - [link]
Arkadiusz Moryto - [link]
Patryk Rombel - [link]
Marek Daćko (po  otrzymaniu nagrody za Zawodnika Sezonu]- [link]
Grafika-zbiorcza.png

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

gala-zwyciezcy-05-Środkowy-rozgrywający.png

grafika | 544 KB

Pobierz
gala-zwyciezcy-06-Boczny-rozgrywający.png

grafika | 544 KB

Pobierz
gala-zwyciezcy-07-obronca.png

grafika | 519 KB

Pobierz
Grafika-zbiorcza.png

grafika | 1 MB

Pobierz
gala-zwyciezcy-03-obrotowy.png

grafika | 529 KB

Pobierz
gala-zwyciezcy-10-odkrycie-czuwara.png

grafika | 528 KB

Pobierz
gala-zwyciezcy-02-bramkarz.png

grafika | 511 KB

Pobierz
gala-zwyciezcy-08-trener.png

grafika | 515 KB

Pobierz
gala-zwyciezcy-09-zawodnik.png

grafika | 529 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Premier League w nc+: powrót najbardziej emocjonującej ligi

temu

„Tutaj niemożliwe po prostu nie istnieje, a każdy mecz jest widowiskiem, które wbija w fotel i trzyma w napięciu niczym najlepszy thriller” – mówi dziennikarz nc+, Andrzej Twarowski. Start rozgrywek już w piątek w kanałach sportowych platformy nc+!
LOTTO Ekstraklasa, NBA Africa Game, Gala Boksu Zawodowego, Indywidualne Mistrzostwa Polski na żużlu – sportowy weekend w nc+

temu

Platforma nc+ zaprasza na weekend pełen sportowych emocji. Od piątku do niedzieli będą transmitowane mecze 3. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy. Najciekawiej zapowiada się sobotnie starcie w stolicy pomiędzy Legią Warszawa i Lechią Gdańsk oraz niedzielny mecz Jagiell
Start LOTTO Ekstraklasy: Carlitos gościem specjalnym Ligi+ Extra, od września nowy program „Witaj w klubie”

temu

Piątkowy mecz Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk rozpocznie nowy sezon LOTTO Ekstraklasy w CANAL+ SPORT. Gościem niedzielnej Ligi+ Extra, prowadzonej po raz pierwszy przez Krzysztofa Marciniaka i Andrzeja Twarowskiego, będzie Carlitos. Od września na antenie CANAL+ SPORT+ pojawi się nowy program poświęcony LOTTO Ekstraklasie „Witaj w klubie”.
Andrzej Twarowski wraca do nc+

temu

Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce, Andrzej Twarowski, wraca do nc+. Będzie komentował mecze angielskiej Premier League, a także współprowadził z Krzysztofem Marciniakiem program Liga+ Extra.