Dzielny Lew Eryk, Myszka w Paski i Detektyw Łodyga - ulubieni bohaterowie MiniMini+ w nowych edukacyjnych książeczkach!

Dzielny Lew Eryk, Myszka w Paski i Detektyw Łodyga - ulubieni bohaterowie MiniMini+ w nowych edukacyjnych książeczkach!

MiniMini+ rozwija swoje portfolio produktów licencyjnych. Teraz widzowie mogą bawić się i uczyć ze swoimi ulubionymi bohaterami znanymi z ekranu MiniMini+ dzięki nowym, edukacyjnym książeczkom.

„Myszka w paski i pierwsza pomoc”, „Dzielny Lew Eryk i strachy na lachy” oraz ”Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” to najnowsze książki, które powstały we współpracy z wydawnictwem Edipresse, z myślą o rzetelnej edukacji w tak ważnych sprawach jak: udzielanie pierwszej pomocy, walka z dziecięcymi lękami czy ochrona środowiska.
Dzięki kolorowej i bajkowej oprawie, przedstawiają ważne zagadnienia  w przystępny dla dzieci sposób.

Gama produktów licencyjnych z Rybką MiniMini stale się poszerza, a wydane do tej pory serie cieszą sie dużą popularnością. 

Wprowadzenie na rynek kolejnych produktów licencyjnych MiniMini+, to dla nas ogromny sukces. Dzięki tym książeczkom rodzice i dzieci  spędzą wspólnie czas na dobrej zabawie razem z Myszką w Paski, Dzielnym Lwem Erykiem oraz Detektywem Łodygą. MiniMini+ edukuje swoich małych widzów nie tylko poprzez bajki na antenie, ale również dzięki produktom licencyjnym.

Anna Gryglewicz, brand manager kanałów dziecięcych platformy nc+

Książeczki dostępne są w dobrych księgarniach, w przystępnej cenie – 29,90 zł
Dzielny Lew Eryk.jpg
Małe wypadki, niespodziewane urazy oraz choroby są częścią naszego życia. Dorośli doskonale o tym wiedzą, lecz trzeba przygotować na nie również dzieci. Najłatwiej to zrobić poprzez mądrze przygotowane materiały edukacyjne. Dzieci – podobnie jak dorośli – też mają swoje strachy i lęki. Dorosłym mogą one wydawać się śmieszne, ale maluchom potrafią odbierać radość dzieciństwa.
W takiej sytuacji rodzicowi z pomocą przyjdzie główny bohater książeczki edukacyjnej „Dzielny Lew Eryk i strachy na lachy”. Są to historyjki o lwie, który pokonał wszystkie swoje lęki, dzięki pomocy mamy, taty i przedszkolanki Pani Matyldy oraz ich sprytowi. Szereg historyjek opisuje „małe” strachy takie jak: mycie głowy, wizyta u lekarza, pierwszy dzień w przedszkolu, ciemność, burzę, czy niespodziewaną wizytę pająka w mieszkaniu. Język każdej z mini-opowieści zamienia dziecięcy problem w przygodę, dzięki temu  łatwo go pokonać, bo tak naprawdę nie jest tak straszny jak wydawało się na początku. Książeczka pełna jest ciekawych dodatków. Dziecko znajdzie w niej miejsce na własny pamiętnik - świetne ćwiczenie, aby oswoić strachy; szkicownik, który maluchy mogą zapełnić własnymi ilustracjami; oraz zadania graficzno-logiczne. Dzieci bojące się burzy, mogą np. wspólnie z bohaterem książki liczyć błyskawice. Wszystkie ćwiczenia dają im możliwość zdobywania wiedzy, o tym jak funkcjonuje świat i jak sobie w nim radzić bez obaw. Książeczka przygotowana jest w pastelowych kolorach. Cześć obrazków pozostawiona jest biała, aby dziecko mogło je samodzielnie pokolorować.
Myszka w paski.jpg
W książeczce „Myszka w Paski i pierwsza pomoc” poprzez życiową historyjkę, która przydarzyła się któremuś z bohaterów książki, dzieci uczą się jak powinny się zachować w przypadku m.in.: krwotoku z nosa po uderzeniu piłką, zakrztuszenia, drzazgi w palcu, guza czy bólu zęba, czyli wszystko, co może przydarzyć się dziecku i z czym w pierwszym odruchu powinno umieć sobie poradzić samemu, zanim otrzyma fachową pomoc. Opowiastkom towarzyszy podsumowanie tego, co dokładnie dzieci mają robić w razie danego zdarzenia.  Książka pełna jest zadań, które pozwalają utrwalić dzieciom właściwy schemat postępowania. Mają one np. wskazać przedmioty, które mogą się przydać do zatamowania krwotoku, lub którymi zabawa może skutkować wbitą drzazgą. Jeden z modułów zawiera spis ważnych numerów telefonów, których dzieci mogą potrzebować, aby wezwać na pomoc specjalne służby.  Podobnie jak dwie pozostałe publikacje „Myszka w Paski i pierwsza pomoc” ma  przydatny dla dzieci szkicownik. 
Detektyw Łodyga.jpg
Ekologia to nie tylko problem dorosłych. Aby nasze otocznie funkcjonowało w czystości, również dzieci muszą się o nie troszczyć od najmłodszych lat. Jak jednak je nauczyć, by dbały o przyrodę, robiły to z ochotą i bez żadnego przymusu? Naprzeciw tej edukacyjnej potrzebie wychodzi Eugeniusz Łodyga, zapalony ekolog i detektyw w jednym, uczący zaprzyjaźnioną ze sobą grupę dzieci – rodzeństwo: Zosię, Tadzika i Amelkę – jak wyjść zawsze z klasą z „ekologicznych” tarapatów.
W książce „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” znajdziemy tematy związane z ochroną środowiska, jakie mogą napotkać dzieci, zilustrowane historyjkami edukacyjnym m.in. jak oszczędzać w mądry sposób wodę, wprowadzić  skuteczny recykling śmieci do naszej codzienności, co zrobić z niepotrzebnym papierem, aby dać mu drugie życie, albo troszczyć się o żyjące w ziemi stworzenia, które dają witalność i piękno  naszym roślinom. Ważne też jest odpowiednie dbanie o jakość powietrza, by służyło ludziom zamiast ich truć. Poprzez  historyjki dzieci poznają przyczynę problemu i dostają rozwiązanie, jak postępować, aby zapobiegać mu w przyszłości, np. na zakupy warto zabierać materiałową torbę. Dzieci dowiadują się, że nieekologiczne postępowanie szkodzi Ziemi. W książce znalazły się również „przepisy” na nietypowe wykorzystanie foliowych woreczków. Można z nich zrobić np. myszkę-zabawkę, co dodatkowo pozwala rozwijać kreatywność i umiejętności plastyczne. Detektyw Łodyga uczy też odpowiedzialności za zwierzęta. Na mądrych przykładach przekonuje, że to nie maskotki, a żywe stworzenia. Książka jest pięknie zilustrowana. Dzieci dostają też do dyspozycji obszerny szkicownik.  Książeczka różni się tym od poprzedniego wydania, że uzupełniona jest o materiały do pracy z dzieckiem.
Załączniki

Pobierz wszystkie

minimini grafika.jpg

grafika | 449 KB

Pobierz
Dzielny Lew Eryk.jpg

grafika | 280 KB

Pobierz
Myszka w paski.jpg

grafika | 189 KB

Pobierz
Detektyw Łodyga.jpg

grafika | 242 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.