Wyniki Grupy Vivendi po I kwartale 2017 roku: stabilna pozycja nc+

Wyniki Grupy Vivendi po I kwartale 2017 roku: stabilna pozycja nc+

Opublikowany

Podczas konferencji w dniu 11 maja 2017 r., prezes zarządu Arnaud de Puyfontaine oraz dyrektor finansowy Hervé Philippe przekazali wyniki finansowe Grupy Vivendi po pierwszym kwartale 2017 r. 

Działający w ramach Grupy Vivendi operator platformy nc+ zakończył pierwszy kwartał 2017 r. z liczbą 2,102 mln abonentów, odnotowując tym samym nieznaczny spadek liczby abonentów o 14 tys. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Spadek liczby abonentów nie przełożył się na zmniejszenie przychodów polskiego operatora, które w analizowanym okresie wyniosły 121 mln euro. Przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego, eliminującego efekty różnic kursowych, wynik ten oznaczany jest jako nieznaczny spadek o 0,3 proc. w porównaniu do wyników za pierwszy kwartał roku poprzedniego.  

Przychody Grupy CANAL+ wyniosły 1,278 mln euro, co przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego oznacza spadek o 3,5 proc. w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 r. Vivendi zasygnalizowało jednak, że wzrost przychodów jest spodziewany w drugiej połowie tego roku, głównie za sprawą nowych ofert wprowadzonych pod koniec 2016 r., umów dystrybucyjnych podpisanych z Orange i Free oraz wdrożonym planie redukcji kosztów o 300 mln euro do 2018 r.

Opublikowane wyniki finansowe pokazują jednocześnie, że Grupa CANAL+ nadal bardzo dynamicznie rozwija się poza macierzystą Francją, a przychody z międzynarodowej działalności operacyjnej płatnej telewizji na rynkach zagranicznych wzrosły o 8,3% w porównaniu z pierwszym kwartałem 2016 r. Największy wpływ miały na to przychody w Afryce, które  na zakończenie pierwszego kwartału 2017 r. wyniosły 130 mln euro, co przy zastosowaniu sztywnego przelicznika kursowego oznacza wzrost o 28,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej.
Wyniki Grupy CANAL+ za I kwartał 2017 r.

Wyniki Grupy CANAL+ za I kwartał 2017 r.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Zmiany organizacyjne w dziale PR i Komunikacji Zewnętrznej

temu

Szanowni Państwo,Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Rzecznik Prasowy i Dyrektor ds. PR i Komunikacji Zewnętrznej, kończy współpracę z platformą nc+.Odpowiedzialność za pracę Działu PR przejmuje tymczasowo Piotr Kaniowski, zatrudniony na stanowisku Kierownika ds. PR korporacyjn
Właściciel futbolhd.tv skazany. 160 tys. zł nawiązki i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu.

temu

Właściciel pirackiego serwisu www.futbolhd.tv, który rozpowszechniał za jego pośrednictwem oryginalne nadania telewizyjne nc+ w postaci transmisji meczów piłki nożnej bez posiadanych uprawnień, został skazany na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat  oraz zapłatę 160 000 zł nawiązki na rzecz ITI Neovision S.A., operatora  platformy nc+. To finał toczącego się od ubiegłego roku postępowania  sądowego, wyrok jest prawomocny.
Paulina Tyczkowska w dziale komunikacji i PR platformy nc+

temu

Paulina Tyczkowska dołączyła do działu komunikacji i PR platformy nc+, gdzie objęła stanowisko koordynatora ds. komunikacji i PR filmów i seriali.
EDYTA SADOWSKA JAKO NOWY SZEF PIONU PROGRAMOWEGO DOŁĄCZY DO ZARZĄDU NC+

temu

Edyta Sadowska nowym Szefem Pionu Programowego nc+. Będzie odpowiadać m.in. za strategię programową nc+, rozwój kanałów własnych, lokalne produkcje, kanały zewnętrzne, a także strategiczne partnerstwa biznesowe.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.