ORŁY 2017: „BELFER” ze statuetką za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”

ORŁY 2017: „BELFER” ze statuetką za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”

Opublikowany

Oryginalna produkcja CANAL+ „BELFER” została doceniona przez Polską Akademię Filmową. Serial kryminalny z Maciejem Stuhrem w roli głównej zdobył statuetkę za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”.

19. edycja Polskich Nagród Filmowych ORŁY dla CANAL+ była wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że ceremonia wręczenia nagród po raz pierwszy była transmitowana w CANAL+, ale również przez fakt, że prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny” zdobyła produkcja własna CANAL+ „BELFER”.

Statuetkę z rąk Bartłomieja Topy w Teatrze Polskim odebrali: Dyrektor Działu Programowego nc+ Anna Libach-Uryn, reżyser Łukasz Palkowski oraz producent serialu Wojciech Bockenheim.

Przyjmujemy tę nagrodę z nieskrywanym wzruszeniem. Już sama nominacja była dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Dziękuję wszystkim członkom Polskiej Akademii Filmowej za głosy oddane na „BELFRA”. Dziękuję wszystkim twórcom, obsadzie oraz pracownikom nc+ zaangażowanym w powstanie serialu. Dziękuję także zarządom nc+ oraz TVN, że uwierzyli w ten projekt i pozwolili nam go zrealizować. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Skomentowała nagrodę Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+.

Wśród laureatów ORŁÓW 2017 znalazła się również koprodukcja CANAL+ „Wołyń”. Film zdobył aż 9 nagród, w tym m.in. statuetki za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i nagrodę publiczności.

„BELFER” był najchętniej oglądanym serialem w historii CANAL+. Produkcja już od premiery cieszyła się ogromną popularnością. Widownia rosła z tygodnia na tydzień, by przy ostatnim, dziesiątym odcinku, zanotować rekordową oglądalność – blisko pół miliona widzów.

Za reżyserię serialu kryminalnego odpowiadał Łukasz Palkowski („Bogowie”). W roli głównej wystąpił Maciej Stuhr. Oryginalny scenariusz jest dziełem Jakuba Żulczyka i dramatopisarki Moniki Powalisz. W obsadzie znaleźli się także Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska, Paulina Szostak. Muzykę stworzył Atanas Valkov.

Do tej pory „BELFER” zdobył również „Specjalną Telekamerę 2017” oraz statuetkę Bestsellerów Empiku w kategorii „Wydarzenie Roku 2016”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Belfer.jpg

grafika | 108 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Strategia i działania Public Relations serialu „BELFER” z pierwszą w historii nagrodą publiczności oraz trzema statuetkami na gali Złote Spinacze 2017

temu

Działania  Public Relations wokół serialu kryminalnego „BELFER” wyróżnione zostały w 3 kategoriach podczas oficjalnej gali konkursu Złote Spinacze, organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Koncepcja PR serialu zdobyła dwa Złote Spinacze w kategoriach „Launch produktu, usługi lub firmy" oraz „Media Relations” oraz Srebrnego Spinacza w kategorii „Kultura i media”. Aktywności zostały docenione nie tylko przez branżę, ale także przez publiczność, co jest ogromnym wyróżnieniem i pokazuje, że były pozytywnie ocenione. Platforma nc+ za działania Public Relations serialu „BELFER” otrzymała również przyznawaną po raz pierwszy w historii konkursu Nagrodę Publiczności. Na wybrany projekt głosy można było oddawać za pośrednictwem strony internetowej.
Rekordowy start 2. sezonu serialu kryminalnego „BELFER” – oryginalnej produkcji CANAL+

temu

Blisko 620 tysięcy widzów – tyle osób w ciągu dwóch pierwszych dni od premiery zobaczyło pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu „BELFER” z Maciejem Stuhrem w roli głównej. W tym 423 tysiące obejrzało niedzielną premierę bezpośrednio w CANAL+. Wynik premierowej emisji na antenie stacji to rekord, jeśli chodzi o oglądalność seriali i filmów w całej historii CANAL+.
Paweł Zawadzki wraca do CANAL+. Premiera 2. sezonu serialu „BELFER” w paśmie odkodowanym dla wszystkich

temu

W niedzielę 22 października o godzinie 21:30 premiera długo oczekiwanego drugiego sezonu serialu „BELFER”. Z tej okazji platforma nc+ przygotowała dla swoich widzów oraz operatorów kablowych specjalne pasmo odkodowane. Od godziny 17:00 CANAL+ dostępny będzie dla wszystkich widzów – nawet tych, którzy nie mają na co dzień wykupionego abonamentu CANAL+.
„BELFER” z największą liczbą nominacji do Złotych Spinaczy

temu

Serial kryminalny „BELFER” został nominowany do nagrody w konkursie Złote Spinacze. Oryginalna produkcja CANAL+ zdobyła najwięcej nominacji i powalczy o statuetki w aż czterech kategoriach. Nagroda przyznawana jest przez Związek Firm Public Relations dla najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.