ORŁY 2017: „BELFER” ze statuetką za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”

ORŁY 2017: „BELFER” ze statuetką za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”

Opublikowany

Oryginalna produkcja CANAL+ „BELFER” została doceniona przez Polską Akademię Filmową. Serial kryminalny z Maciejem Stuhrem w roli głównej zdobył statuetkę za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”.

19. edycja Polskich Nagród Filmowych ORŁY dla CANAL+ była wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że ceremonia wręczenia nagród po raz pierwszy była transmitowana w CANAL+, ale również przez fakt, że prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny” zdobyła produkcja własna CANAL+ „BELFER”.

Statuetkę z rąk Bartłomieja Topy w Teatrze Polskim odebrali: Dyrektor Działu Programowego nc+ Anna Libach-Uryn, reżyser Łukasz Palkowski oraz producent serialu Wojciech Bockenheim.

Przyjmujemy tę nagrodę z nieskrywanym wzruszeniem. Już sama nominacja była dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Dziękuję wszystkim członkom Polskiej Akademii Filmowej za głosy oddane na „BELFRA”. Dziękuję wszystkim twórcom, obsadzie oraz pracownikom nc+ zaangażowanym w powstanie serialu. Dziękuję także zarządom nc+ oraz TVN, że uwierzyli w ten projekt i pozwolili nam go zrealizować. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Skomentowała nagrodę Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+.

Wśród laureatów ORŁÓW 2017 znalazła się również koprodukcja CANAL+ „Wołyń”. Film zdobył aż 9 nagród, w tym m.in. statuetki za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i nagrodę publiczności.

„BELFER” był najchętniej oglądanym serialem w historii CANAL+. Produkcja już od premiery cieszyła się ogromną popularnością. Widownia rosła z tygodnia na tydzień, by przy ostatnim, dziesiątym odcinku, zanotować rekordową oglądalność – blisko pół miliona widzów.

Za reżyserię serialu kryminalnego odpowiadał Łukasz Palkowski („Bogowie”). W roli głównej wystąpił Maciej Stuhr. Oryginalny scenariusz jest dziełem Jakuba Żulczyka i dramatopisarki Moniki Powalisz. W obsadzie znaleźli się także Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska, Paulina Szostak. Muzykę stworzył Atanas Valkov.

Do tej pory „BELFER” zdobył również „Specjalną Telekamerę 2017” oraz statuetkę Bestsellerów Empiku w kategorii „Wydarzenie Roku 2016”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Belfer.jpg

grafika | 108 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Mordercza gra zaczyna się jesienią. Prezentujemy teaserowy zwiastun 2. sezonu „BELFRA”

„BELFER” Sezon 2. Za kamerą stanie dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. W roli głównej ponownie Maciej Stuhr. W pozostałych rolach: Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Szymon Piotr Warszawski. Ujawniamy pierwsze szczegóły dotyczące fabuły oraz nowej obsady. Premiera „BELFRA 2” planowana jest na jesień 2017.
„BELFER” Sezon 2. Aleksandra Konieczna i Mirosław Haniszewski w obsadzie

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. W nowym mieście spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną, Mirosława Haniszewskiego, Aleksandrę Domańską, Krystiana Pestę, Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Macieja Stuhra, Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role. „BELFER” sezon 2. jesienią. Tylko w CANAL+.
„BELFER” sezon 2. Mordercza gra zaczyna się jesienią

CANAL+ prezentuje zapowiedź drugiego sezonu serialu kryminalnego „BELFER”. Produkcja promowana jest hasłem „Mordercza gra zaczyna się jesienią”. Na teaserowych plakatach pojawiają się trzy młode gwiazdy: Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Zofia Wichłacz. „BELFER”. Sezon 2. Premiera: jesień 2017. Tylko w CANAL+.
„BELFER 2”: Ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie

We wtorek, 4 kwietnia, ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+ „BELFER 2”. Za kamerą stanie dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. W roli głównej ponownie Maciej Stuhr. Ujawniamy pierwsze szczegóły dotyczące fabuły oraz nowej obsady. Premiera „BELFRA 2” planowana jest na jesień 2017.

Historia Holokaustu w kwietniowym cyklu Planete+

W środę, 19 kwietnia przypada 74. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Planete+ przygotował dla swoich widzów specjalny cykl tematyczny poświęcony jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości – Holokaustowi. W sobotę 8 kwietnia o godzinie 22:00 przegląd rozpocznie portret jednej z najważniejszych badaczek Zagłady, Hanny Arendt.