ORŁY 2017: „BELFER” ze statuetką za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”

ORŁY 2017: „BELFER” ze statuetką za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”

Opublikowany

Oryginalna produkcja CANAL+ „BELFER” została doceniona przez Polską Akademię Filmową. Serial kryminalny z Maciejem Stuhrem w roli głównej zdobył statuetkę za „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny”.

19. edycja Polskich Nagród Filmowych ORŁY dla CANAL+ była wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że ceremonia wręczenia nagród po raz pierwszy była transmitowana w CANAL+, ale również przez fakt, że prestiżową nagrodę w kategorii „Najlepszy Filmowy Serial Fabularny” zdobyła produkcja własna CANAL+ „BELFER”.

Statuetkę z rąk Bartłomieja Topy w Teatrze Polskim odebrali: Dyrektor Działu Programowego nc+ Anna Libach-Uryn, reżyser Łukasz Palkowski oraz producent serialu Wojciech Bockenheim.

Przyjmujemy tę nagrodę z nieskrywanym wzruszeniem. Już sama nominacja była dla nas wyjątkowym wyróżnieniem. Dziękuję wszystkim członkom Polskiej Akademii Filmowej za głosy oddane na „BELFRA”. Dziękuję wszystkim twórcom, obsadzie oraz pracownikom nc+ zaangażowanym w powstanie serialu. Dziękuję także zarządom nc+ oraz TVN, że uwierzyli w ten projekt i pozwolili nam go zrealizować. Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi!

Skomentowała nagrodę Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+.

Wśród laureatów ORŁÓW 2017 znalazła się również koprodukcja CANAL+ „Wołyń”. Film zdobył aż 9 nagród, w tym m.in. statuetki za najlepszy film, reżyserię, zdjęcia i nagrodę publiczności.

„BELFER” był najchętniej oglądanym serialem w historii CANAL+. Produkcja już od premiery cieszyła się ogromną popularnością. Widownia rosła z tygodnia na tydzień, by przy ostatnim, dziesiątym odcinku, zanotować rekordową oglądalność – blisko pół miliona widzów.

Za reżyserię serialu kryminalnego odpowiadał Łukasz Palkowski („Bogowie”). W roli głównej wystąpił Maciej Stuhr. Oryginalny scenariusz jest dziełem Jakuba Żulczyka i dramatopisarki Moniki Powalisz. W obsadzie znaleźli się także Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska, Paulina Szostak. Muzykę stworzył Atanas Valkov.

Do tej pory „BELFER” zdobył również „Specjalną Telekamerę 2017” oraz statuetkę Bestsellerów Empiku w kategorii „Wydarzenie Roku 2016”.

Kopiuj tekst

Share

Belfer.jpg

image | 108 KB

Download
Related Stories
„BELFER 2”: Ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie
We wtorek, 4 kwietnia, ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+ „BELFER 2”. Za kamerą stanie dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. W roli głównej ponownie Maciej Stuhr. Ujawniamy pierwsze szczegóły dotyczące fabuły oraz nowej obsady. Premiera „BELFRA 2” planowana jest na jesień 2017.
Serial kryminalny „Belfer” na DVD. Od 17 marca w sieci salonów Empik
Po spektakularnym sukcesie serialu kryminalnego „Belfer”, oryginalna produkcja CANAL+ została wydana na DVD. Wydawnictwo trafi do sklepów 17 marca. Tego samego dnia, o godzinie 18:00, w Empiku Junior w Warszawie odbędzie się spotkanie z twórcami oraz obsadą serialu.
„Belfer” Wydarzeniem Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku
Serial kryminalny produkcji CANAL+ „Belfer” zdobył tytuł „Wydarzenia Roku 2016” w tegorocznych Bestsellerach Empiku. Zwycięzcę wyłoniono w internetowym głosowaniu.
„Belfer” nagrodzony „Specjalną Telekamerą 2017”
Oryginalna produkcja CANAL+ „Belfer” zdobyła prestiżową statuetkę Telekamer 2017. Serial kryminalny z Maciejem Stuhrem w roli głównej został nagrodzony „Specjalną Telekamerą” przyznawaną przez redakcję „Tele Tygodnia”.

Historia Holokaustu w kwietniowym cyklu Planete+

W środę, 19 kwietnia przypada 74. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Planete+ przygotował dla swoich widzów specjalny cykl tematyczny poświęcony jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości – Holokaustowi. W sobotę 8 kwietnia o godzinie 22:00 przegląd rozpocznie portret jednej z najważniejszych badaczek Zagłady, Hanny Arendt.