„Belfer” Wydarzeniem Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku

„Belfer” Wydarzeniem Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku

Opublikowany

Serial kryminalny produkcji CANAL+ „Belfer” zdobył tytuł „Wydarzenia Roku 2016” w tegorocznych Bestsellerach Empiku. Zwycięzcę wyłoniono w internetowym głosowaniu.

„Wydarzenie Roku” to jedna z nagród przyznawana w ramach plebiscytu Bestsellery Empiku. O prestiżowy tytuł walczą wskazane przez Kapitułę wyróżniające się zjawiska kultury. W tym roku po raz pierwszy zwycięzcę wyłoniono za pośrednictwem internetowego głosowania.

Nagrodę „Wydarzenie Roku 2016” zdobyła produkcja CANAL+ „Belfer”. Serial kryminalny w reż. Łukasza Palkowskiego („Bogowie”) pokonał tym samym „Clashes” Moniki Brodki, film „Ostatnia rodzina” (reż. Jan P. Matuszyński), książkę „Harry Potter i przeklęte dziecko” oraz spektakl „Tristan i Izolda” Mariusza Trelińskiego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Serial „Belfer” otrzymał nagrodę w kategorii „Wydarzenie Roku 2016”! To było dla nas wszystkich: obsady, twórców, producentów, a szczególnie pracowników nc+ wydarzenie, którym zajmowaliśmy się przez wiele miesięcy. Najważniejszy jest dla nas głos naszych abonentów, którzy z zapartym tchem śledzili każdy odcinek serialu. Dziękuję, że jesteście z nami. Dzięki wam otrzymaliśmy tę nagrodę. Już teraz zapraszam na premierę drugiego sezonu serialu „Belfer” na antenie CANAL+ - skomentowała zdobycie statuetki Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Dyrektor ds. Komunikacji i PR w nc+.

Uroczysta gala Bestsellery Empiku odbyła się 7 lutego w ATM Studio w Warszawie i była transmitowana na żywo w TVN.

Wśród pozostałych nagrodzonych w Bestsellerach Empiku znaleźli się:

KSIĄŻKI
Literatura polska: „Przeznaczeni” – Katarzyna Grochola; Wydawnictwo Literackie
Literatura zagraniczna: „Małe życie” – Hanya Yanagihara; Wydawnictwo W.A.B.
Literatura faktu: „Grunt pod nogami” – ks. Jan Kaczkowski; Wydawnictwo WAM
Literatura dla dzieci: „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” – Nela Mała Reporterka; Burda NG Polska
Literatura dla młodzieży:„Harry Potter i przeklęte dziecko” – Jack Thorne; Wydawnictwo Media Rodzina

MUZYKA
Muzyka polska: „Życie po śmierci” – O.S.T.R.; Asfalt Records/Warner Music Poland
Muzyka zagraniczna: „Hardwired… To Self-Destruct” – Metallica; Universal Music Polska

FILM
Film polski: „Pitbull. Nowe porządki” – reż. Patryk Vega; Filmostrada
Film zagraniczny: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” – reż. J.J.Abrams; Galapagos
Film dla dzieci: „Zwierzogród” – reż. Byron Howard, Rich Moore; Galapagos

GRA
„FIFA 17” – Electronic Arts Polska

Gospodarzem gali był Marcin Prokop. Ceremonię wręczenia nagród uświetniły występy: Ani Dąbrowskiej, O.S.T.R., Organka, Ani Rusowicz i Jimka.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BELFER_CANAL__01.jpg

grafika | 1,46 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Mordercza gra zaczyna się jesienią. Prezentujemy teaserowy zwiastun 2. sezonu „BELFRA”

„BELFER” Sezon 2. Za kamerą stanie dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. W roli głównej ponownie Maciej Stuhr. W pozostałych rolach: Aleksandra Konieczna, Mirosław Haniszewski, Zofia Wichłacz, Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Szymon Piotr Warszawski. Ujawniamy pierwsze szczegóły dotyczące fabuły oraz nowej obsady. Premiera „BELFRA 2” planowana jest na jesień 2017.
„BELFER” Sezon 2. Aleksandra Konieczna i Mirosław Haniszewski w obsadzie

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. W nowym mieście spotka bohaterów granych między innymi przez Aleksandrę Konieczną, Mirosława Haniszewskiego, Aleksandrę Domańską, Krystiana Pestę, Radosława Krzyżowskiego czy Annę Smołowik. Aktorzy dołączyli tym samym do Macieja Stuhra, Zofii Wichłacz, Michaliny Łabacz, Elizy Rycembel i Szymona Piotra Warszawskiego, którzy wcielili się w kluczowe role. „BELFER” sezon 2. jesienią. Tylko w CANAL+.
„BELFER” sezon 2. Mordercza gra zaczyna się jesienią

CANAL+ prezentuje zapowiedź drugiego sezonu serialu kryminalnego „BELFER”. Produkcja promowana jest hasłem „Mordercza gra zaczyna się jesienią”. Na teaserowych plakatach pojawiają się trzy młode gwiazdy: Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Zofia Wichłacz. „BELFER”. Sezon 2. Premiera: jesień 2017. Tylko w CANAL+.
„BELFER 2”: Ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie

We wtorek, 4 kwietnia, ruszyły zdjęcia do serialu kryminalnego CANAL+ „BELFER 2”. Za kamerą stanie dwóch nowych reżyserów: Krzysztof Łukaszewicz („Karbala”, „Lincz”) oraz Maciej Bochniak („Disco Polo”). Scenariusz wyszedł spod pióra Moniki Powalisz, Jakuba Żulczyka, Bartosza Ignaciuka oraz Wojciecha Bockenheima. W roli głównej ponownie Maciej Stuhr. Ujawniamy pierwsze szczegóły dotyczące fabuły oraz nowej obsady. Premiera „BELFRA 2” planowana jest na jesień 2017.

Polska oczami imigrantów tylko w CANAL+ DISCOVERY

Japonka, która uczy robić sushi w polskich górach, Nowozelandczyk, który założył lokalną, kaszubską gazetę czy muzyk, który dla Polski porzucił Broadway – to tylko niektórzy z inspirujących bohaterów oryginalnej serii CANAL+ DISCOVERY „Polacy z wyboru”. Ich niezwykłe historie przedstawi widzom Paulina Młynarska. Premierowe odcinki w każdy czwartek, od 2 marca, o godz. 21:00.