„Belfer” Wydarzeniem Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku

„Belfer” Wydarzeniem Roku 2016 w plebiscycie Bestsellery Empiku

Opublikowany

Serial kryminalny produkcji CANAL+ „Belfer” zdobył tytuł „Wydarzenia Roku 2016” w tegorocznych Bestsellerach Empiku. Zwycięzcę wyłoniono w internetowym głosowaniu.

„Wydarzenie Roku” to jedna z nagród przyznawana w ramach plebiscytu Bestsellery Empiku. O prestiżowy tytuł walczą wskazane przez Kapitułę wyróżniające się zjawiska kultury. W tym roku po raz pierwszy zwycięzcę wyłoniono za pośrednictwem internetowego głosowania.

Nagrodę „Wydarzenie Roku 2016” zdobyła produkcja CANAL+ „Belfer”. Serial kryminalny w reż. Łukasza Palkowskiego („Bogowie”) pokonał tym samym „Clashes” Moniki Brodki, film „Ostatnia rodzina” (reż. Jan P. Matuszyński), książkę „Harry Potter i przeklęte dziecko” oraz spektakl „Tristan i Izolda” Mariusza Trelińskiego w Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Serial „Belfer” otrzymał nagrodę w kategorii „Wydarzenie Roku 2016”! To było dla nas wszystkich: obsady, twórców, producentów, a szczególnie pracowników nc+ wydarzenie, którym zajmowaliśmy się przez wiele miesięcy. Najważniejszy jest dla nas głos naszych abonentów, którzy z zapartym tchem śledzili każdy odcinek serialu. Dziękuję, że jesteście z nami. Dzięki wam otrzymaliśmy tę nagrodę. Już teraz zapraszam na premierę drugiego sezonu serialu „Belfer” na antenie CANAL+ - skomentowała zdobycie statuetki Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Dyrektor ds. Komunikacji i PR w nc+.

Uroczysta gala Bestsellery Empiku odbyła się 7 lutego w ATM Studio w Warszawie i była transmitowana na żywo w TVN.

Wśród pozostałych nagrodzonych w Bestsellerach Empiku znaleźli się:

KSIĄŻKI
Literatura polska: „Przeznaczeni” – Katarzyna Grochola; Wydawnictwo Literackie
Literatura zagraniczna: „Małe życie” – Hanya Yanagihara; Wydawnictwo W.A.B.
Literatura faktu: „Grunt pod nogami” – ks. Jan Kaczkowski; Wydawnictwo WAM
Literatura dla dzieci: „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” – Nela Mała Reporterka; Burda NG Polska
Literatura dla młodzieży:„Harry Potter i przeklęte dziecko” – Jack Thorne; Wydawnictwo Media Rodzina

MUZYKA
Muzyka polska: „Życie po śmierci” – O.S.T.R.; Asfalt Records/Warner Music Poland
Muzyka zagraniczna: „Hardwired… To Self-Destruct” – Metallica; Universal Music Polska

FILM
Film polski: „Pitbull. Nowe porządki” – reż. Patryk Vega; Filmostrada
Film zagraniczny: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” – reż. J.J.Abrams; Galapagos
Film dla dzieci: „Zwierzogród” – reż. Byron Howard, Rich Moore; Galapagos

GRA
„FIFA 17” – Electronic Arts Polska

Gospodarzem gali był Marcin Prokop. Ceremonię wręczenia nagród uświetniły występy: Ani Dąbrowskiej, O.S.T.R., Organka, Ani Rusowicz i Jimka.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BELFER_CANAL__01.jpg

grafika | 1,46 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Strategia i działania Public Relations serialu „BELFER” z pierwszą w historii nagrodą publiczności oraz trzema statuetkami na gali Złote Spinacze 2017

temu

Działania  Public Relations wokół serialu kryminalnego „BELFER” wyróżnione zostały w 3 kategoriach podczas oficjalnej gali konkursu Złote Spinacze, organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Koncepcja PR serialu zdobyła dwa Złote Spinacze w kategoriach „Launch produktu, usługi lub firmy" oraz „Media Relations” oraz Srebrnego Spinacza w kategorii „Kultura i media”. Aktywności zostały docenione nie tylko przez branżę, ale także przez publiczność, co jest ogromnym wyróżnieniem i pokazuje, że były pozytywnie ocenione. Platforma nc+ za działania Public Relations serialu „BELFER” otrzymała również przyznawaną po raz pierwszy w historii konkursu Nagrodę Publiczności. Na wybrany projekt głosy można było oddawać za pośrednictwem strony internetowej.
Rekordowy start 2. sezonu serialu kryminalnego „BELFER” – oryginalnej produkcji CANAL+

temu

Blisko 620 tysięcy widzów – tyle osób w ciągu dwóch pierwszych dni od premiery zobaczyło pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu „BELFER” z Maciejem Stuhrem w roli głównej. W tym 423 tysiące obejrzało niedzielną premierę bezpośrednio w CANAL+. Wynik premierowej emisji na antenie stacji to rekord, jeśli chodzi o oglądalność seriali i filmów w całej historii CANAL+.
Paweł Zawadzki wraca do CANAL+. Premiera 2. sezonu serialu „BELFER” w paśmie odkodowanym dla wszystkich

temu

W niedzielę 22 października o godzinie 21:30 premiera długo oczekiwanego drugiego sezonu serialu „BELFER”. Z tej okazji platforma nc+ przygotowała dla swoich widzów oraz operatorów kablowych specjalne pasmo odkodowane. Od godziny 17:00 CANAL+ dostępny będzie dla wszystkich widzów – nawet tych, którzy nie mają na co dzień wykupionego abonamentu CANAL+.
„BELFER” z największą liczbą nominacji do Złotych Spinaczy

temu

Serial kryminalny „BELFER” został nominowany do nagrody w konkursie Złote Spinacze. Oryginalna produkcja CANAL+ zdobyła najwięcej nominacji i powalczy o statuetki w aż czterech kategoriach. Nagroda przyznawana jest przez Związek Firm Public Relations dla najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.