„Belfer” nagrodzony „Specjalną Telekamerą 2017”

„Belfer” nagrodzony „Specjalną Telekamerą 2017”

Opublikowany

Oryginalna produkcja CANAL+ „Belfer” zdobyła prestiżową statuetkę Telekamer 2017. Serial kryminalny z Maciejem Stuhrem w roli głównej został nagrodzony „Specjalną Telekamerą” przyznawaną przez redakcję „Tele Tygodnia”.

W Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim zostały rozdane Telekamery 2017. Nagrodę przyznawaną przez najbardziej popularny magazyn telewizyjny w Polsce zdobył serial kryminalny „Belfer”. Oryginalna produkcja CANAL+ otrzymała „Specjalną Telekamerę 2017”, o przyznaniu której, poza głosowaniem, decyduje redakcja „Tele Tygodnia”.

Ogromnie cieszymy się z nagrody. Zainteresowanie serialem przerosło nasze oczekiwania i to tym bardziej motywuje nas do intensywnych prac nad drugim sezonem. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z gry młodych aktorów występujących w pierwszej odsłonie „Belfra”. Wyzwaniem będzie dla nas na pewno skompletowanie młodych aktorów do drugiego sezonu. Jako CANAL+ będziemy więcej inwestować w lokalne produkcje. Zakupiliśmy już prawa do książek Vincenta Severskiego oraz "Króla" Szczepana Twardocha - prace adaptacyjne trwają. Pracujemy też nad innymi propozycjami
– skomentowała statuetkę Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+.

Na uroczystej gali w Zamku Królewskim nagrodę z rąk Grażyny Torbickiej odebrali: Anna Limbach-Uryn, Dyrektor Działu Programowego nc+, Jakub Szurmiej, Dyrektor Kanałów Filmowych nc+ oraz Wojciech Bockenheim, przedstawiciel producenta wykonawczego TVN.

„Belfer” był najchętniej oglądanym serialem w historii CANAL+. Produkcja już od premiery cieszyła się ogromną popularnością. Widownia rosła z tygodnia na tydzień, by przy ostatnim, dziesiątym odcinku, zanotować rekordową oglądalność – blisko pół miliona widzów.

Za reżyserię serialu kryminalnego odpowiadał Łukasz Palkowski („Bogowie”). W roli głównej wystąpił Maciej Stuhr. Oryginalny scenariusz jest dziełem Jakuba Żulczyka i dramatopisarki Moniki Powalisz. W obsadzie znaleźli się także Magdalena Cielecka, Paweł Królikowski, Piotr Głowacki, Robert Gonera, Sebastian Fabijański, Katarzyna Dąbrowska oraz aktorzy młodego pokolenia: Józef Pawłowski, Mateusz Więcławek, Patryk Pniewski, Aleksandra Grabowska, Paulina Szostak. Muzykę stworzył Atanas Valkov. Część obsady i twórców była obecna na gali wręczenia Telekamer 2017.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BELFER_CANAL.jpg

grafika | 1,46 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Strategia i działania Public Relations serialu „BELFER” z pierwszą w historii nagrodą publiczności oraz trzema statuetkami na gali Złote Spinacze 2017

temu

Działania  Public Relations wokół serialu kryminalnego „BELFER” wyróżnione zostały w 3 kategoriach podczas oficjalnej gali konkursu Złote Spinacze, organizowanego przez Związek Firm Public Relations. Koncepcja PR serialu zdobyła dwa Złote Spinacze w kategoriach „Launch produktu, usługi lub firmy" oraz „Media Relations” oraz Srebrnego Spinacza w kategorii „Kultura i media”. Aktywności zostały docenione nie tylko przez branżę, ale także przez publiczność, co jest ogromnym wyróżnieniem i pokazuje, że były pozytywnie ocenione. Platforma nc+ za działania Public Relations serialu „BELFER” otrzymała również przyznawaną po raz pierwszy w historii konkursu Nagrodę Publiczności. Na wybrany projekt głosy można było oddawać za pośrednictwem strony internetowej.
Rekordowy start 2. sezonu serialu kryminalnego „BELFER” – oryginalnej produkcji CANAL+

temu

Blisko 620 tysięcy widzów – tyle osób w ciągu dwóch pierwszych dni od premiery zobaczyło pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu „BELFER” z Maciejem Stuhrem w roli głównej. W tym 423 tysiące obejrzało niedzielną premierę bezpośrednio w CANAL+. Wynik premierowej emisji na antenie stacji to rekord, jeśli chodzi o oglądalność seriali i filmów w całej historii CANAL+.
Paweł Zawadzki wraca do CANAL+. Premiera 2. sezonu serialu „BELFER” w paśmie odkodowanym dla wszystkich

temu

W niedzielę 22 października o godzinie 21:30 premiera długo oczekiwanego drugiego sezonu serialu „BELFER”. Z tej okazji platforma nc+ przygotowała dla swoich widzów oraz operatorów kablowych specjalne pasmo odkodowane. Od godziny 17:00 CANAL+ dostępny będzie dla wszystkich widzów – nawet tych, którzy nie mają na co dzień wykupionego abonamentu CANAL+.
„BELFER” z największą liczbą nominacji do Złotych Spinaczy

temu

Serial kryminalny „BELFER” został nominowany do nagrody w konkursie Złote Spinacze. Oryginalna produkcja CANAL+ zdobyła najwięcej nominacji i powalczy o statuetki w aż czterech kategoriach. Nagroda przyznawana jest przez Związek Firm Public Relations dla najlepszych, najbardziej kreatywnych i rzetelnie wykonanych projektów zrealizowanych w Polsce.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.