Serial animowany "Kacperiada" (koprodukcja CANAL+ i Human Ark) inspirowany książkami Grzegorza Kasdepke w CANAL+ FAMILY. Premiera 10 grudnia. 

Serial animowany "Kacperiada" (koprodukcja CANAL+ i Human Ark) inspirowany książkami Grzegorza Kasdepke w CANAL+ FAMILY. Premiera 10 grudnia. 

Opublikowany

CANAL+ FAMILY zaprasza na docenianą na festiwalach na całym świecie (m.in. CINEKIND 2012 w Amsterdamie, Ayjal w Katarze, OFAFA i O!PLA w Polsce) polską animację – „Kacperiada”, której koproducentem jest CANAL+.  To pierwsze tego typu zaangażowanie dla polskiego filmu animowanego w historii CANAL+. Inspirowaną opowiadaniami Grzegorza Kasdepke ciepłą i mądrą komedię familijną stworzyło studio Human Ark. Głosu postaciom użyczyli popularni aktorzy tacy jak: Matylda Damięcka, Marcin Hycnar czy Katarzyna Kwiatkowska. Premierowe odcinki w każdą sobotę i niedzielę od 10 grudnia, od godziny 18:30 w CANAL+ FAMILY. Po raz pierwszy w polskiej telewizji, tylko w CANAL+ FAMILY.

„Kacperiada” to pełna absurdalnego humoru współczesna obyczajowa komedia familijna inspirowana bestselerowymi opowiadaniami Grzegorza Kasdepke „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko” oraz „Kacper z szuflady”. Każdy odcinek w ciepły i zabawny sposób porusza ważne tematy, zostawiając widza z pozytywnym przekazem. Oś fabuły stanowią relacje ojca z synem, ale to nie jedyne ważne dla dzieci sprawy poruszane w serialu. Głównymi bohaterami produkcji są 7-letni Kacper i Ada wspólnie poszukujący odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości czy lojalności. Oboje uczą się, jak radzić sobie z emocjami, np. z zazdrością, rozczarowaniem i próbują zrozumieć bardzo dziwny, a zarazem fascynujący świat dorosłych.

Jak pisze o serialu portal „Zwierciadło.pl”: Każdy siedmiominutowy odcinek poświęcony jest jednej prawdzie życiowej lub istotnemu wątkowi dotyczącemu dorosłego życia. Co ważne, serial uczy poprzez zabawę. Jest dowcipny, równocześnie wzruszający i pouczający, niesie przekaz familijny.(…) To jedna z pierwszych całkowicie polskich produkcji od czasów słynnych bajek, takich jak Bolek i Lolek (...) czy Miś Uszatek(...).

Za reżyserię serialu odpowiada zespół zdolnych i doświadczonych twórców związanych ze studiem Human Ark Wojtek Wawszczyk, Jakub Tarkowski i Tomasz Leśniak, twórcy m.in. kultowego „Jeża Jerzego”,  znany z głośnego filmu „Świteź” Kamil Polak, a także legendarna postać polskiego komiksu czyli Michał „Śledziu” Śledziński.  Głosu postaciom udzielili natomiast znakomici aktorzy, tacy jak Matylda Damięcka (Kacper), Marcin Hycnar (Tata Kacpra), Monika Pikuła (Mama Kacpra), Agnieszka Mrozińska (Eryk), Katarzyna Kwiatkowska (Mama Eryka) czy Grzegorz Pawlak (Muchomściciel i wszystkie głosy w świecie Muchomściciela).

„KACPERIADA” W GRUDNIU W CANAL+

sobota, 10 grudnia, godz. 18:30 - „Kacperiada” odc. 1, 2
niedziela, 11 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 3, 4
sobota, 17 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 5, 6
niedziela, 18 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 7, 8
sobota, 24 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 9, 10
niedziela, 25 grudnia, godz. 18:30 – „Kacperiada” odc. 11, 12, 13

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Kacperiada_serial_materia_y_Human_Ark_plakat.jpg

|

Pobierz
Kacperiada_serial_materia_y_Human_Ark__1_.jpg

|

Pobierz
Kacperiada_serial_materia_y_Human_Ark__4_.jpg

|

Pobierz
Kacperiada_serial_materia_y_Human_Ark__5_.jpg

|

Pobierz
Kacperiada_serial_materia_y_Human_Ark__3_.jpg

|

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.